Dzieci z "jedenastki" z wizytą na komendzie

Uczniowie z wizytą na komendzie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Dzieci z "jedenastki" z wizytą na komendzie

zobacz galerię zdjęć: 2
Tczewskich policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie. Policjanci podczas spotkania przypomnieli drugoklasistom zasady bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię oraz przybliżyli tajniki pracy policjanta. Na zakończenie wizyty każdy uczeń mógł zobaczyć, jak od środka wygląda radiowóz.

W miniony czwartek tczewscy policjanci w swoich progach gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11. To niecodzienne spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz urządzaniu bezpiecznych zabaw. W trakcie odwiedzin policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez drugoklasistów.

- Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, jak wygląda codzienna służba policjanta. Z dużym zainteresowaniem młodzi ludzie słuchali o pracy technika kryminalistyki, który m.in. fotografuje różne zdarzenia oraz zabezpiecza ślady kryminalistyczne pozostawione przez przestępców. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Na zakończenie wizyty każdy uczestnik mógł zobaczyć, jak wygląda od środka policyjny radiowóz. Niektórzy uczniowie, wsiadając do radiowozu, wczuwali się nawet w rolę policjanta. Mamy nadzieję, że spotkanie podobało się uczniom, a przekazane policyjne porady zapadną w pamięci na całe życie.

Drukuj
Prześlij dalej