ZUS: dzięki aplikacji łatwiej zawnioskujesz o 500 plus

(fot. mat. prasowe)
Tczew - ZUS: dzięki aplikacji łatwiej zawnioskujesz o 500 plus
ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną. Dzięki mZUS można złożyć wniosek o świadczenia rodzinne 500 plus i Dobry Start. Możliwość złożenia wniosków elektronicznie z poziomu aplikacji to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy chcą złożyć wniosek.

Obecnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. Początkowo klienci będą mogli złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie 300 plus z programu Dobry Start i o świadczenie wychowawcze 500 plus. W przyszłości aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin czyli o wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie do pobytu dziecka w żłobku.

- Aby aktywować aplikację klient musi połączyć ją ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE nie będzie mógł z niej skorzystać. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS.


Aplikacja mZUS przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. Klient może ją bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  ekonomista_gość

  21.11.2022, 04:42

  koniec bliski

  http://www.youtube.com/watch?v=NKi9QIKmcEY

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.