Prezydent poparł posła ze Starogardu. "Dlaczego" - pyta kandydat z Tczewa

Prezydent tłumaczył się ze swojego poparcia (fot. tcz.pl)
Tczew - Prezydent poparł posła ze Starogardu. "Dlaczego" - pyta kandydat z Tczewa
Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od momentu, kiedy pójdziemy do urn i przedwyborczą atmosferę dało się odczuć podczas wczorajszej (29.09) sesji Rady Miasta. Wszystko z powodu zapytania radnego Zbigniewa Urbana - jednocześnie kandydata do Sejmu z list PJN - który chciał się dowiedzieć, dlaczego prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki, poparł kandydaturę starogardzkiego posła, Sławomira Neumanna (PO). Odpowiedź na to pytanie ciekawiła również radnego Bartłomieja Kulasa, syna tczewskiego posła - Jana Kulasa. Co powiedział im prezydent? Okazuje się, że popiera kandydatury pięciu kandydatów walczących o mandaty poselskie i senatorskie.

Z Tczewa na Wiejską wybiera się sześciu kandydatów - Jan Kulas (PO) i Kazimierz Smoliński (PiS) - obecni parlamentarzyści, były prezydent Tczewa, Zenon Odya, teraz radny sejmiku województwa pomorskiego z list PSL, Adam Piłat (SLD), Stanisław Tomczyk (PSL) oraz radny Zbigniew Urban (PJN). Właśnie ten ostatni usiłował się wczoraj dowiedzieć, dlaczego tczewski włodarz poparł posła ze Starogardu (na stronie Neumanna można zobaczyć film, w którym prezydent Tczewa popiera parlamentarzystę oraz przeczytać słowa prezydenta Pobłockiego "Ufam, iż Sławek będzie pilotował rozmowy o pozyskaniu przez Miasto terenów wojskowych, zbędnych dla obronności kraju, a pozostawionych po wyprowadzeniu jednostki wojskowej. Wiele rzeczy jest jeszcze do zrobienia - jestem przekonany, iż Sławek podejmie działania związane z uruchomieniem przebudowy drogi krajowej nr 91 w granicach miasta Tczewa".)

- W związku z tym, że zbliżają się wybory, a pan publicznie zajął stanowisko w tej sprawie, chciałabym poprosić pana o udzielenie informacji, co było podstawą podjęcia przez pana decyzji o poparciu posła Sławomira Neumanna w momencie, gdy w naszym mieście Tczewie jest pięciu kandydatów do Sejmu. Są ulotki informujące o tym poparciu, więc sprawa stała się publiczna. Chciałbym się dowiedzieć, jakimi przesłankami kierował się pan, popierając kandydata do Sejmu spoza nie tylko miasta, ale nawet powiatu. - pytał Zbigniew Urban.

Wtórował mu radny Bartłomiej Kulas, syn tczewskiego parlamentarzysty - Jana Kulasa (obaj PO):


- Trudno się z panem Urbanem nie zgodzić w tej kwestii. Prezydent miasta jako najważniejszy włodarz Tczewa ma taki obowiązek wynikający z lokalnego patriotyzmu, przynajmniej według mnie moralny. Może nie chodzi o to, by wspierać każdego kandydata z naszego okręgu wyborczego, ale wypadałoby, by prezydent, mając do wyboru pięciu kandydatów, z pięciu zasiadających w Sejmie partii politycznych, reprezentujących pięć typów poglądów, aby tego naszego mieszkańca, mieszkańca Tczewa, poparł - aby Tczew miał swojego posła. - mówił radny.

Co na to prezydent Mirosław Pobłocki?

- Chciałbym zwrócić uwagę, że zgodnie z ustawą na terenie urzędu obowiązuje zakaz agitacji, dlatego nie mogę wprost odpowiedzieć na to pytanie. Powiem tylko tyle - udzieliłem formalnego poparcia trzem kandydatom na posłów i dwóm kandydatom na senatorów. Dlaczego tym, a nie innym? Zgadzam się z wami. Występuję w tym momencie jako prezydent miasta, a nie Mirosław Pobłocki. Dla mnie ważne jest to, z kim będę współpracował podczas kolejnej kadencji sejmu, kto będzie w stanie jak najwięcej dać dla miasta, a nie, kto ma jaką legitymację. Działam w interesie miasta, a nie poszczególnych partii. - tłumaczył.

Kogo poparł zatem prezydent grodu Sambora? Dowiedzieliśmy się, że oprócz Sławomira Neumanna zamierza również poprzeć starania o mandat poselski byłego prezydenta miasta, Zenona Odyi (startuje z list PSL, wczoraj oficjalnie poparło jego kandydaturę Porozumienie na Plus - lokalny komitet, z którego startował Pobłocki) oraz ubiegającego się o reelekcję Kazimierza Smolińskiego (PiS). W walce o mandat senatorski tczewski włodarz popiera z kolei Bogdana Lisa (Unia Prezydentów - Obywatele do Senatu) oraz Andrzeja Grzyba (PO).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (48)
dodaj komentarz

 • +2

  mieczyslaw

  30.09.2011, 00:52

  Kulas i Urban.

  Jak sobie pięknie wtórują.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Radny nie zareagował_gość

  30.09.2011, 06:08

  SKANDAL. Pobłocki został nazwany ch...

  Tutaj: http://www.forum.tcz.pl/showthread.php?tid=5612

  Odpowiedz
  IP: 80.87.xx6.xx1 
 • +10

  Pobłocki - zdradza !!_gość

  30.09.2011, 07:33

  ch, to nie tylko ch, to może być cham :)

  Chyba jaja se robisz ? Jak to prawda, to kto mu teraz zaufa ? Zdradził Odyję, to zdradzi każdego ! Bójcie się miejskie urzędniki, bo nie znacie dnia ani godziny hehe ! Olał Odyję, a ten go kilka lat na swoim garnuszku utrzymywał Żal mi Odyji, że se takiego ch... na własnej piersi wychował i został... przez Pobłockiego zdradzony o świcie, jak mawiał klasyk Pobłocki zdradził też Smolińskiego, który go poparł w wyborach prezydenckich. Kogo jeszcze zdradzi Pobłocki i kiedy ?! Olał innych z Tczewa Smolińskiego, Kulasa, a poparł Neumana ze Starogardu ? Coś mi tu nie gra. Wychodzi na to, że Pobłocki chce w przyszłych wyborach startować z PO

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +8

  sim_gość

  30.09.2011, 07:00

  bekowy chłop

  Co za jaja.Pan Pobłocki udzielił formalnego poparcia. A jeden z drugim podnosi krzyk dlaczego nie poparł mnie ??. Myślę że poparcie Pana Pobłockiego jest super hiper wątpliwej jakości patrząc na dokonania tego Pana w mieście Tczew. Podobna sytuacja do tej: Pani Krysia konserwatorka powierzchni płaskich popiera kandydaturę Pana Stasia na prezesa zarządu firmy Krzak S.A. No od samego rana śmieszne historie na Tcz.pl

  Odpowiedz
  IP: 83.7.xx1.xx2 
 • +4

  Kursk, ale jaja_gość

  30.09.2011, 07:09

  Wizyta w Kursku, gdzie wąsy Prezydenta?

  Prezydent przegrał zakład z ruskimi w Kursku i musiał zgolić wąsy.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • +5

  oko_gość

  30.09.2011, 07:37

  nie pamięta zakładu :)

  Delegacja: Pobłocki Augustyn Burczyk i wszystko w temacie, szkoda tego z Kwidzyna, spoko gość.

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -12

  hejaho

  30.09.2011, 07:27

  panowie

  czy naprawdę sesja jest odpowiednim miejscem na pytanie, kto kogo popiera? I czy naprawdę kandydat do Sejmu i syn kandydata są odpowiednimi osobami, by o to pytać? Cała sytuacja jest nie na miejscu

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +13

  oko_gość

  30.09.2011, 07:55

  łże elity działają w SWOIM interesie

  Co na to prezydent Mirosław Pobłocki? - Chciałbym zwrócić uwagę, że zgodnie z ustawą na terenie urzędu obowiązuje zakaz agitacji, dlatego nie mogę wprost odpowiedzieć na to pytanie. Powiem tylko tyle - udzieliłem formalnego poparcia trzem kandydatom na posłów i dwóm kandydatom na senatorów. Dlaczego tym, a nie innym? Zgadzam się z wami. Występuję w tym momencie jako prezydent miasta, a nie Mirosław Pobłocki. Dla mnie ważne jest to, z kim będę współpracował podczas kolejnej kadencji sejmu, kto będzie w stanie jak najwięcej dać dla miasta, a nie, kto ma jaką legitymację. Działam w interesie miasta, a nie poszczególnych partii. - tłumaczył. POBŁOCKI ŻARTUJESZ PRAWDA ?? Ty działasz przede wszystkim w SWOIM interesie, tylko co na to ludzie, którzy Ci zaufali, Twoje koleżanki i koledzy z PNP ? Jak potraktowałeś Odyję. Panie Augustyn, co Pan na to ?? Wiedziałem, że jak odejdzie Odya, to Pobłocki wszystko rozwali. Do pługa chłopie, a nie na urzędy. Od teraz nie bedę firmował i popierał PNP, koleżanki, koledzy wybaczcie. Nie podoba mi sie kierunek, w którym zmierza Pobłocki ze swoją najbliższą świtą. Pasuję

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -7

  Gość_gość

  30.09.2011, 07:35

  A może?

  A może prezydent uważa, że pan Neumann jest lepszym kandydatem niż lokalni przedstawiciele PO? Musi popierać kogoś z Tczewa, tylko dlatego, że jest z Tczewa, pomimo różnicy poglądów? Głupie, zaściankowe myślenie...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx5 
 • -2

  oko_gość

  30.09.2011, 08:04

  mógł nikogo nie popierać

  Słoma z butów, gdzie na salony ? Rasowy polityk to jest Odya, Pobłocki się niczego nie nauczył -tak przynajmniej się zachowuje. NIE POWINIEN NIKOGO POPIERAĆ. A zwłaszcza ze Starogardu. Ale mu pewnie Neumann obiecał... to się dogadali, ja Cię poprę do Sejmu, a Ty mnie wystawisz z PO na prezydenta w następnych wyborach. Ale za 3 lata będzie a-ku-ku i Neumann wykiwa Pobłockiego. Ogra go, jak chłopca. Przez niego PNP się rozwali, na peowców i zołnieży wiernych Stowarzyszeniu i Odyi. Czekam na podział.

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  +3

  Gość_gość

  30.09.2011, 19:51

  Że jak?

  Twoim zdaniem, rasowy polityk nie może poprzeć kandydata z którym się zgadza i któremu chciałby pomoc, bo kandydat jest "zwłaszcza ze Starogardu"? Taki głupi "lokalny patriotyzm" albo Tczewiak albo nikt to jest oznaka ludzi małostkowych, zawistnych i zakompleksionych. To są twoim zdaniem cechy "rasowego polityka"? To jest ten sam poziom myślenia co "każdy Tczewiak musi głosować na kandydata z Tczewa". Sam siebie syptaj: Słoma z butów, gdzie na salony ?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx5 
 • -15

  niszczyciel daje ognia_gość

  30.09.2011, 07:39

  Cicha woda Tczewskie brzegi i Mosty rwie!!!!!

  Elegancko,,gualis pater,talis filius---gualis rex, talis grex"???? Och tczewska wojennka gotowa tak ,tak tu wybucha kolejna wojenka cudownie.Swoich nie znamy a obcych poznamy.To co szkodzi niech uczy a czy wszyscy zrozumieli??? To nasz kochany Tczew poraz kolejny sprzedany bo obcy na tronie robi interes.Porozumienie na puder wyborczy.Kompromis zero reprezanta z Tczewa i to ostudzi wszystkich-rozejm.Epilog, nauka idzie w las a my z torbami boso za muzykantami.Speleologia jest dobra.

  Odpowiedz
  IP: 87.141.xx6.xx2 
 • ._gość

  30.09.2011, 11:22

  naucz się polskiego

  a dopiero cytuj obce słownictwo[kompromis zero repezata] z Tczewa

  Cytuj
  IP: 77.115.xx9.xx8 
 • -7

  oko_gość

  30.09.2011, 07:43

  Pobłocki przejmuje PO ??

  Ja wam mówię, Pobłocki z kumplami przejmują tczewskie PO. Pozbędą się Mroczków, Genców, Pawlusków, Kulasów, Nowickich i droga do koryta otwarta, jak autostrada. Nie ważne z kim żresz, ważne że koryto pełne. Oj zawiodłem się na niektórych honorowych - sportowcach. Czekamy na sojusz PNP z PO w radzie miejskiej.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +5

  marian_gość

  30.09.2011, 07:58

  do Urbana i Kulasa małego

  Wydaje mi się ze najpierw trzeba by się lekko doinformować a dopiero potem zadawać tego typu pytania Panie Urban i mały Kulas. Wiedzieć znaczy zadawać sensowne pytania a nie oczywiste i żałosne.

  Odpowiedz
  IP: 178.183.xx1.xx5 
 • +5

  _gość

  30.09.2011, 08:49

  Do szczyla Kulasa

  Pobłocki zgolił wąsy. Ty za to zobaczysz wąsy dopiero za kilka lat szczylu.

  Odpowiedz
  IP: 94.23.xx9.xx5 
 • +2

  wybory_gość

  30.09.2011, 08:52

  wybory

  chciałem nie iść na wybory, ale gdy dowiedziałem się że startuje p. urban to zmieniłem zdanie. Pójdę i zagłosuję na kulasa. To co reprezentuje sobą p. radny to skandal. Przed kamerą "ą,ę" a gdy kamer nie ma to zwykła szumowina. Osobiście byłem świadkiem jego "dziwnych" zachowań. Szczególnie się popisał podczas akcji wieszania plakatów kaczora. Z misiem jeżdzili po całym mieście i zastraszali tych którzy kleili inne plakaty...misiewicz chyba był po kliku głębszych ale to swoją drogą...

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xxx.xx9 
 • -5

  oko_gość

  30.09.2011, 11:24

  musisz być jakiś gówniarz od ku...asa

  na miejscu urbana i misiewicza zgłosiłbym ten wpis na Policję, a zwłaszcza urbana i to w trybie wyborczym

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +11

  taki jeden_gość

  30.09.2011, 10:07

  Co robi dla regionu Kulas a co robi dla regionu Ne

  Co robi dla regionu Kulas a co robi dla regionu Neumann ! Ot różnica ! Dlatego popieram Pobłockiego gdyż Kulas to nieudolny polityk podpinający się pod innych a Neumann pomimo że ze starogardu walczył o 10 mln. dla tczewskiego szpitala (Kulas nawet nie był na najważniejszym spotkaniu w tej sprawie). To samo tyczy sie sprawy mostu tczewskiego ...

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx6 
 • +13

  _gość

  30.09.2011, 10:32

  Rzeczywiście, na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że Pan Pobłocki zdradził swoich kolegów z PO startujących z Tczewa i pochodzących z Tczewa, ale na drugi rzut oka wygląda to inaczej. Pan Neumann stoi w hierarchii PO o wiele wyżej niż Pan poseł Kulas, który nie ma żadnej siły przebicia. Ile razy widywaliście posła Neumanna w TV? Bardzo często. Ile razy widywaliście posła Kulasa w TV (nie chodzi oczywiście o TETKĘ ani o TVT, czy jak to się tam nazywa) ogólnopolskiej. Poseł Kulas może sobie opowiadać, jakie to działania podejmował w sprawie np ocalenia mostu w Tczewie i że jest pracowity. I co z tego skoro te działania niczego nie przyniosły? Żaden minister, ani nikt z władz PO nie przejmuje się tym, czego chciałby poseł KULAS. Nie jest on gwiazdą PO, ani sejmu, nie zapraszają go do programów radiowych i telewizyjnych, nie proszą o opinię w kuluarach sejmowych a posła Neumanna proszą. Taką "gwiazdą" był np do niedawna poseł Cymański z Malborka, dopóki nie został eroposłem. 10-ciu posłów Kulasów, choćby i nawet byli z Tczewa, nie zrobią dla Tczewa tyle, co może zrobić 1 poseł Neumann, choćby i nawet był ze Starogardu. Myślę więc, że w brew pozorom poparcie udzielone przez Pana Pobłockiego posłowi Neumannowi było sprytnym posunięciem. Posła Kulasa znamy tylko my w Tczewie. Poza Tczewem nie jest on w ogóle znany.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +25

  ._gość

  30.09.2011, 11:00

  POPARCIE

  Czytam komentarze net. i zgadzam się z jednym Pobłocki może popierać kogo chce ,argumentacja że powinien kogoś z Tczewa jest błędem .Pięć lebieg przeciwko jednemu dobremu i skutecznemu -to co mam postawić na nieroba bo z Tczewa ?.O pieniądze na szpital walczył Neumann czy Kulas ?to tylko przykład.Pisanie bzdetów że Pobłocki przejmie PO i pogoni Mroczków ,Pawlusków, Nowickich itd.to może napisać tylko ktoś z koła od Kucharka .Co do słomy w butach i wytrawnym polityku to akurat słoma Odyi wyłazi i wyłazić będzie-pon aspiryna .Moja dobra rada dla wszystkich którzy chodzą na wybory jakiekolwiek zanim skreślisz zastanów się parę razy ,a jeszcze lepiej dowiedz się wcześniej na kogo będziesz oddawał swój głos to oszczędzisz sobie i innym takich fachowców jakich mamy teraz.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx7.xx2 
 • +8

  Wąsal robi z siebie durnia_gość

  30.09.2011, 11:33

  Poparcie warte funta kłaków

  Pan Pobłocki sprawia wrażenie rozchybotanego emocjonalnie i zapętlonego umysłowo ;) Niedługo z jego "poparcia" będzie trzeba się tłumaczyć. Na szczęście niektórzy z popieranych przemilczeli ten fakt w oficjalnych dokumentach.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • +8

  _gość

  30.09.2011, 11:39

  polska rzeczywistość

  ja już sam nie wiem na kogo głosować wszyscy mi nie odpowiadają obiecują a nic nie robią potem gdyby wygrało PIS to mam wrażenie że kompletnie nic nie zrobili by dla nas teraz i w przyszłości tylko ciągle rozwiązywali by tajemnice przeszłości szczerze to ich najbardziej nie wyobrażam sobie u władzy walka o krzyż była najgorsza !!!!! PO miało swoją szansę i chyba nie dało sobie rady najbardziej bulwersuje mnie sprawa ze szkołą pani minister zrobiła zamęt ze sześciolatkami i co teraz ?? kolejne dwa lata rozpierduchy ja jako rodzić nie wiem co mam zrobić gdzie będzie mojemu dziecku dobrze nie chce go skrzywdzić a wy to własnie robicie bo jak taki rodzić ma sam zdecydować dlaczego dzielicie poglądy podejrzewam gdyby wszyscy bez wyjątku poszli do tej pierwszej klasy jako sześciolatki to nie było by takiego zamętu wszyscy byli by równi a nie ten sobie poradzi a ten nie ten sie urodził w styczniu to pójdzie a tren we wrześniu to nie masakra Jakaś partia obiecuje 400zł na każde dziecko bezpłatne przedszkola wyższe pielęgnacyjne itp. itd. było by miło gdyby tak naprawdę było ale wszyscy wiemy że to bujda i co robić taka niby demokracja ze to my wybieramy ale kogo jak nikogo odpowiedniego szczerego i realnego nie ma???? wybory za kilka dni a tu pustka

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xxx 
 • -16

  od zaraz_gość

  30.09.2011, 12:49

  Opieka psychiczna potrzebna

  Widzę gościu, że z tobą krucho! Potrzebujesz wsparcia psychologa. Niestety nie jesteś odosobniony w swoim problemie. Wniosek z tego, że oprócz mężów zaufania, całego wsparcia dla niepełnosprawnych, niedołężnych i głosujących poza miejscem zamieszkania potrzebne są wyborcze punkty opieki psychicznej dla skołatanych i otumanionych wyborców. Może kapitan kaszalota zajmie się tym tematem, wszak agituje by iść głosować.

  Cytuj
  IP: 79.188.xx7.xx0 
  -11

  łowca_gość

  30.09.2011, 14:14

  Nie martw się

  Nie Ty jeden masz takie rozterki. Ta choroba to POwikłania spowodowane skokiem głową w dół, do basenu bez wody, jakim było głosowanie na Platformę 4 tata temu. Wyjdziesz z tego, ale jak zagłosujesz jeszcze raz na PO , to nogami do przodu. Ale to też wyjście.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx6.xx2 
  -7

  łowca_gość

  30.09.2011, 15:13

  Coś nie tak?

  Zabolało?

  Cytuj
  IP: 83.25.xx6.xx2 
 • -19

  dialekt_gość

  30.09.2011, 14:03

  Clara pacta clros faciut amicos

  Ruletka i cenzus.Purytanizm.

  Odpowiedz
  IP: 87.141.xx6.xx2 
 • -1

  ada_gość

  01.10.2011, 08:41

  clara pacta claros faciunt amicos - powinno być :)

  clara pacta claros faciunt amicos - powinno być :)

  Cytuj
  IP: 89.200.xx9.xx0 
 • -4

  Stoczniowiec_gość

  30.09.2011, 15:09

  Co się dzieje w ocenach komentarzy,gdy klikam na minus do komentarza POPARCIE-IP9540XX7XX2 zawsze dochodzą punkty na plus.Reszta ocen wchodzi tak jak punktuję..Wnioskuję uniważnić tą ocenę,gdyż ja oddałem tu pkt na minus a wskoczyły trzy na plus.Przypuszczam że mają na to wpływ osobiste poglądy redakcji.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx2 
 • -2

  bx457_gość

  30.09.2011, 15:25

  strona lewa

  A ja głosuję na LEWICĘ, pomimo, iż jest niewyraźna i mało lewa. Dam im szansę, może zdobędą się na odwagę i zrobią porządek z państwem wyznaniowym - DWIE lekcje religii w tygodniu w szkole średniej (!) zamiast matematyki, za którą płaca na korepetycjach rodzice, podziemie aborcyjne (obrzydliwa hipokryzja lekarzy). Sfera gospodarki ? Nie oszukujmy się, że jesteśmy tacy super i liberalni. Fakt, "wuniowstąpienie" napędziło inwestycje. Jednakże nasi sąsiedzi wykorzystują środki unijne z większą konsekwencją. Ileż to projektów przepadło, bo wnioski o środki ue zostały złożone np. 5 dni po czasie? Ile kasy przeznacza się na bzdurne szkolenia z EFS (patrz. np. Dom Przedsiębiorcy w Tczewie), zamiast konkretnej pomocy w postaci "siadaj pan, piszemy wniosek, zrobię panu bisnesplan, itp." Dane statystyczne są zaskakujące. Tylko kilkanaście procent społeczeństwa utrzymuje się z prywatnej działalności. Gdzie to sławne "jedno okienko"? Nieudolność, nieudolność - obojętne, czy "liberałowie, komuchy czy styropian" i tak większość ludzi żyje na pograniczu ubóstwa ledwo wiążąc koniec z końcem po spłaceniu rat kredytu i innych, że o trudnej sytuacji mlodych bez stałej pracy nie wspomnę. Gospodarka podlega swoim prawom i jedno co można zrobić - to nie przeszkadzać głupimi rozwiązaniami albo brakiem madrych. Pozostaje cała sfera życia społecznego, na które wg mnie nowoczesna lewica może wywrzeć pozytywny wpływ. Bez "dulszczyzny", z wrażliwością na cudzą odmienność, potrzeby, z dbałością o przyszłość naszych następców. Tylko czy jest taka LEWICA? Dam im sznsę.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • +1

  boli boli boli_gość

  30.09.2011, 15:32

  Wygra w tym gronie Pan Zenon Odya i po sprawie .

  Poczekamy i zobaczymy.A tak serio gdzie kucharek 6 to niema co je.........

  Odpowiedz
  IP: 87.141.xx6.xx2 
 • +1

  jajo_gość

  01.10.2011, 07:10

  Kucharek nie startuje

  Jeśli Odya zamierzał uniemożliwić wybór posła z Tczewa to pewnie ma szanse.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • adam p._gość

  30.09.2011, 17:30

  Tomczyk?

  Ponoć zrezygnował!

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xxx 
 • +3

  Ja nie_gość

  30.09.2011, 18:30

  żelazny elektorat

  Usłyszałem w autobusie: "Tylko ciota głosuje na Palikota".

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +3

  x_gość

  01.10.2011, 23:24

  muahaha, dobre :) z biedroniem na czele...

  Cytuj
  IP: 83.7.xx3.xx7 
 • +1

  _gość

  30.09.2011, 18:59

  to wszystko jest do du.... popieram [Zgadzam się z autorem oraz treścią tego komentarza polska rzeczywistość!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xxx 
 • -1

  ODPOWIEDNY KANDYTAT_gość

  30.09.2011, 19:55

  Skoro wszystko be to ZBYSZEK URBAN

  Tearaz fura+ czy -?

  Odpowiedz
  IP: 87.141.xx6.xx2 
 • +3

  al_gość

  30.09.2011, 20:58

  A ja własnie idę na wybory żeby Urban dostał jeszcze bardziej po dupie. Swoją drogą tylu ich startuje głosy się rozłożą i nikt z Tczewa nie wejdzie i dbd bo tak i tak nic dla naszego miasta nie zrobili niech zobaczą co my o nich myślimy .Pobłockiego też się rozliczy jak będą wybory np za autobusy to się będzie działo zobaczycie w styczniu .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • -2

  C>K>M

  30.09.2011, 21:17

  A czy szanownym kandydatom zmieści się w głowie, że po prostu zdaniem prezydenta żaden z nich nie zasługiwał na jego poparcie? Mojego też nie dostaniecie, a przyczyny to raczej w sobie poszukajcie.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  Kris666

  30.09.2011, 22:23

  Z art. 104 Konstytucji RP: "Posłowie są przedstawicielami NARODU". Całego narodu, a nie obywateli miasta X czy Y. Niech skończy się wreszcie licytowanie na to, kto więcej zrobi dla miasta, z którego kandyduje. Odnoszę smutne wrażenie, że zbyt duża część wyborców (na co wskazuje zresztą m.in. materiał telewizji tcz.pl "Polityku! Tego chcą od Ciebie mieszkańcy Tczewa") nie odróżnia kompetencji posłów i senatorów od samorządowców.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  C>K>M

  01.10.2011, 08:20

  Dokładnie, kiedyś napisałem coś w podobnym tonie to zostałem wręcz zaminusowany. Demo-kracja.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Zofia_gość

  01.10.2011, 07:33

  Czy PiS przyzna się do poparcia?

  Podobno Pobłocki poważnie poparł ich kandydata, na stronie http://www.pis.tczew.pl nie ma żadnej informacji. Stamtąd weszłam na http://www.kazimierzsmolinski.pl i tam też nic nie ma.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +1

  x_gość

  01.10.2011, 23:26

  może PIS nie chce się przyznawać do PObłockiego ? :)

  Cytuj
  IP: 83.7.xx3.xx7 
 • -1

  oponent_gość

  02.10.2011, 14:27

  Racjonalny wybór Pobłockiego

  Poparcie udzielone Neumannowi jest bardzo racjonalne z punktu widzenia interesów Tczewa i powiatu tczewskiego. Wszyscy miejscowi kandydaci i bez tego poparcia muszą wręcz działać na rzecz swojego miasta, ale Neumann nie musi, a ma duże szanse być znów posłem. Poparciem udzielonym mu oficjalnie zarówno Pobłockiego, jak i Wiórka został wręcz zobowiązany do rewanżu. W obecnej sytuacji panowie z PNP dokonali słusznego i inteligentnego wyboru.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • +1

  Tczewianin_gość

  02.10.2011, 17:44

  No cóż...

  O co Urban ma pretensje, że nie dostanie odPobłockiego głosu? Ode mnie też nie, bo niecierpię dwulicowości, nieróbstwa, zakłamania i wszędzie węszących spiski Pisowców i ich byłych kolegów partyjnych. Z tym, że oddam głos na tczewianina nie na starogardziaka.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • -1

  BUCA_gość

  03.10.2011, 08:43

  ŻENADA

  GŁOSUJMY NA PIS- KOŚCIÓŁ MUSI MIEĆ PEŁNE KORYTO, KSIĄDZ PO DWA ETATY PRACY W KILKU SZKOŁACH, DYREKTORÓW SZKÓŁ DO SWOJEJ DYSPOZYCJI, FARA MUSI MIEC KASĘ NA BADANIA ARCHEOLOGICZNE...TAK, KOŚCIÓŁ MUSI! WSZĘDZIE MIEĆ SWOICH LUDZI, ABY KLER DOBRZE ŻYŁ...

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx6 
 • +1

  łowca debili_gość

  03.10.2011, 14:57

  Idzie zima

  Buca, jak się nawalisz, to załóż rękawiczki bez palców, aby cię nie ciągnęło do pisania głupot.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • SLD GÓRĄ!!!_gość

  03.10.2011, 15:08

  JA GŁOSUJĘ NA LEWICĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!!! ;];];] NIE MA INNEJ OPCJI JAK MÓJ [X] DLA ADAMA PIŁATA !!!

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx4.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.