13 pożarów w ciągu długiego weekendu majowego

Pożar w Knybawie (fot. OSP Turze)
Tczew - 13 pożarów w ciągu długiego weekendu majowego
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 29.04.2019 roku do 05.05.2019 roku zanotowano łącznie 18 zdarzeń, w tym 13 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


29.04.2019r. - Rokitki ul. Tczewska 25c - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, cały budynek sprawdzono na obecność tlenku węgla. Przy pomocy drabiny mechanicznej dostano się do przewodu kominowego w celu przeczyszczenia go z palącej się sadzy. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

30.04.2019r - Rajkowy ul. Akacjowa 24/4 -pożar opału w kotłowni
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar opału w piwnicy, mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku. Ratownicy ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali 1 prąd wody od wewnątrz na palący się opał. Piec został wygaszony a budynek przewietrzony przy użyciu wentylatora oraz sprawdzony kamerą termowizyjną. W działaniach brał udział 1 zastęp z PJRG Pelplin, 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

02.05.2019r. - Opalenie ul. Józefa Czyżewskiego 34 - potrącenie osoby pieszej

Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy, który potrącił pieszego. Zespół ratownictwa medycznego na miejscu udzielał pomocy osobie poszkodowanej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Na skutek zdarzenia 1 osoba została ranna. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Opalenie, 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z JRG Kwidzyn.

03.05.2019r. - Knybawa - pożar pustostanu
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar zabytkowego budynku mieszkalnego (opuszczonego), który w całości był objęty pożarem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu łącznie 7 prądów wody na palący się pustostan, budowie stanowisk wodnych. Działania były prowadzone z udziałem drabiny mechanicznej i podnośnika hydraulicznego. W trakcie działań doszło do zawalenia ściany szczytowej budynku na skutek wypalenia się nośnej konstrukcji drewnianej i więźby dachowej. Na skutek zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach brały udział 23 zastępy straży pożarnej zarówno Państwowej Straży Pożarnej jak i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Do pożaru doszło w trakcie trwania Festynu Strażackiego na Bulwarze Nadwiślańskim, dysponowane były samochody strażackie.

04.05.2019r - Zajączkowo - pożar samochodu osobowego
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar samochodu osobowego, ogień zagrażał pobliskiemu garażowi. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 1 prądu wody w natarciu na palący się samochód i drugiego prądu wody w obronie na ścianę garażu. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono garaż kamerą termowizyjną. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej