Z pierwszakami o bezpieczeństwie

Policjanci spotkali się z uczniami (fot. KPP Tczew)
Z pierwszakami o bezpieczeństwie

zobacz galerię zdjęć: 2
Policjantka z tczewskiej komendy odwiedziła pierwszoklasistów w kilku szkołach podstawowych w powiecie tczewskim. Spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań "Uczę się bezpieczeństwa" w obszarze "Bezpieczny w sieci", podczas których omówione zostały zasady odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Mundurowa rozmawiała z uczniami, także o bezpiecznej drodze do szkoły, a na zakończenie zajęć rozdała wszystkim kamizelki odblaskowe.

Profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie spotkała się z pierwszoklasistami w kilku szkołach podstawowych w powiecie tczewskim. Akcja realizowana była w ramach programu pn. "Bezpieczny w sieci", który wpisuje się w działania profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pn. "Uczę się bezpieczeństwa".

-
W czasie zajęć z uczniami rozmawiano o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Przypomniano dzieciom zasady dobrego wychowania, które obowiązują również w sieci. Policjantka ostrzegała pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych, gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców. Podczas spotkania uczulano dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślano, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, ani też wierzyć we wszystko, co o sobie piszą lub mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami - to zapewni im bezpieczeństwo. Uczniowie mogli również zobaczyć film instruktażowy dotyczący bezpiecznych zachowań w Internecie. Na zakończenie spotkań każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz grę planszową nawiązującą do tematów związanych z bezpieczeństwem w sieci. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Policjantka rozmawiała, również z dziećmi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły w ramach obszaru "Bezpieczny w drodze do szkoły", podczas zabaw na świeżym powietrzu i prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Mundurowa podkreślała, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza po zmierzchu poza terenem zabudowanym, zachęcając dzieci do noszenia ich również w mieście w miejscach słabo oświetlonych. Dzieci otrzymały od funkcjonariuszki uzyskane z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku kamizelki odblaskowe, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze.


Drukuj
Prześlij dalej