Mobilna metropolia - weź udział w konsultacjach o transporcie

(fot. mat. prasowe)
Mobilna metropolia - weź udział w konsultacjach o transporcie
6 marca 2023 r. ruszyły konsultacje społeczne w ramach prac nad Planem Zrównoważonej Mobilności. 1 z 9 planowanych spotkań jest dedykowane dla powiatu tczewskiego. Spotkania organizowane są w formule online, a ich tematyką będzie nowoczesny transport w metropolii. Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w dyskusję na temat potrzeb transportowych i komunikacyjnych.

Plan transportowy dla metropolii

Wspólnie ze wszystkimi samorządami OMGGS tworzymy dokument, który pozwoli określić kierunki planowania transportu poprawiającego bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców metropolii. Razem z ekspertami z zakresu transportu i mobilności, urzędnikami odpowiedzialnymi w samorządach za politykę transportową oraz z mieszkańcami chcemy określić na najbliższe lata działania, które pozwolą sprawić, by nasze codzienne podróże do pracy, czy szkoły były szybsze, sprawniejsze i przyjazne środowisku. Metropolitalny Master Plan wskaże obszary dotyczące polityki transportowej, ruchu pieszego i rowerowego, transportu zbiorowego i zarządzania mobilnością.

Harmonogram konsultacji


Wszystkie spotkania odbywają się online w godzinach 17:00-19:00.
21.03 - powiat tczewski: DOŁĄCZ

Spotkania będą nagrywane. Uczestnicy konsultacji wyrażają zgodę na udostępnianie i przetwarzanie swojego wizerunku w ramach prac nad SUMP OMGGS.

Zachęcamy do zapoznania się ze wstępnymi dokumentami Planu Zrównoważonej Mobilności dla OMGGS: sprawdź tutaj

Projekt finansowany jest z Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Mirek_gość

    17.03.2023, 08:08

    Mam tylko jeden postulat: aby korzystający z hulajnog na aplikację, używali zdrowego rozsądku i czytali regulamin i zasady, noezistawiając tych pier...olonych hulajnóg na środku chodnika czy ścieżki rowerowej.

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.