Wysyp wypadków na drogach powiatu

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wysyp wypadków na drogach powiatu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 18.02.2019 roku do 24.02.2019 roku zanotowano łącznie 22 zdarzenia, w tym 11 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia


18.02.2019r. - Tczew ul. Bałdowska - wypadek drogowy
Na skrzyżowaniu ul. Bałdowskiej z Bema i Starowiejskiej zastano wypadek dwóch samochodów osobowych. Jeden znajdował się na chodniku, natomiast drugi częściowo na chodniku i częściowo w ogrodzie na posesji, taranując płot. W jednym z pojazdów znajdowała się zakleszczona osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osoby zakleszczonej z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Ponadto rozłączono akumulatory, zakręcono butlę z gazem i sprzątnięto płyny eksploatacyjne oraz usunięto resztki karoserii z jezdni i chodnika. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

18.02.2019r. - Tczew ul. Bałdowska - wypadek drogowy
Na tej samej ulicy doszło również do wypadku drogowego przy firmie Huber Suhner. Na miejscu zdarzenia zastano 2 samochody osobowe po zderzeniu czołowym. Jedno auto znajdowało się w rowie natomiast drugie na jezdni. Działania polegały na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Poza tym odłączono akumulatory i sprzątnięto jezdnie z płynów eksploatacyjnych oraz resztek karoserii. W likwidacji skutków wypadku brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

21.02.2019r. Ropuchy A1 37,4 km - wypadek drogowy

Na autostradzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, po dojeździe pierwszych zastępów znajdowały się one na pasie awaryjnym. Działania straży pożarnej polegały na zrobieniu dostępu i uwolnieniu osoby zakleszczonej przy użyciu narzędzi hydraulicznych w jednym z pojazdów. Odłączono również akumulatory, zneutralizowano płyny eksploatacyjne oraz sprzątnięto jezdnię z resztek porozbijanej karoserii. W wyniku zdarzenia jedna osoba zmarła, a dwie zostały poszkodowane. W zdarzeniu brały udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 z KP PSP Tczew, 1 z PJRG Pelplin, 1 z OSP Morzeszczyn, 3 z JRG Starogard Gdański.


22.02.2019r. Tczew ul. Nad Wisłą - pożar budynku gospodarczego
W godzinach nocnych doszło do pożaru budynku gospodarczego. Działania polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych na palący się budynek. Niebezpieczne elementy rozebrano, a pogorzelisko sprawdzono pod kątem obecności ludzi. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. W zdarzeniu brały udział dwa zastępy z JRG Tczew.

22.02.2019r. Wielkie Walichnowy - pożar budynku inwentarskiego
Pożar objął słomę znajdująca się w budynku inwentarskim, w którym znajdowały się prosięta. Działania polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego do budynku oraz podaniu prądu gaśniczego na palącą się słomę. Prosięta zostały ewakuowane przez właściciela przed przybyciem zastępów. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 4 z OSP Gniew, 1 z OSP Tymawa, 1 z OSP Wielkie Walichnowy, 1 z OSP Małe Walichnowy.

22.02.2019r. - Tczew ul. Wojska Polskiego - wypadek drogowy
Na miejscu zastano wypadek dwóch samochodów osobowych. W jednym z pojazdów znajdowała się osoba poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Ponadto rozłączono akumulatory i sprzątnięto jezdnię z płynów eksploatacyjnych oraz resztek porozbijanej karoserii. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

22.02.2019r. - Tczew ul. Obrońców Westerplatte - wypadek drogowy
Do kolejnego wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Westerplatte z ul. Jana z Kolna - zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatorów. Po zakończonych czynnościach przez technika policji jezdnie sprzątnięto z płynów eksploatacyjnych oraz resztek porozbijanej karoserii. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  fiufiu_gość

  26.02.2019, 08:20

  ...

  Wypadki były są i będą. Polacy w większej części nie potrafią kierować stąd takie statystyki. Brak techniki i kultury.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx5.xx0 
 • -3

  ALA_gość

  26.02.2019, 09:56

  Doceniam pracę strażaków, wiem, że jest trudna i niebezpieczna jednak z tym ,,wysypem zdarzeń'' to redaktor przesadził. Przez 7 dni zanotowano 22 zdarzenia, czyli po 3 zdarzenia na 1 dzień. Czyli Straż wyjeżdzała co 8 godzin. To raczej nie wskazuje na przesadną ilość zdarzeń/pracy. ... Albo Rzecznik straży niepotrzebnie wyskoczył. Czyli na służbie strażak ma średnio 2 wyjazdy? w dniach od 18.02.2019 roku do 24.02.2019 roku (czyli 7 dni) zanotowano łącznie 22 zdarzenia, (22:7=3,...) w tym 11 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.