Poseł Kazimierz Smoliński poznał wynik testu - nie jest chory na koronawirusa

Kazimierz Smoliński (fot. tcz.pl)
Tczew - Poseł Kazimierz Smoliński poznał wynik testu - nie jest chory na koronawirusa
Poseł Kazimierz Smoliński poznał wyniki testu na obecność COVID-19 - wynik jest negatywny, co oznacza, że parlamentarzysta nie jest chory na koronawirusa i może wrócić do obowiązków.

O tym, że tczewski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Smoliński, przebywa w kwarantannie domowej informowaliśmy kilka dni temu na naszej stronie. Parlamentarzysta poznał już wyników testu, któremu został poddany.

- Zostałem przebadany przez Sanepid na obecność koronawirusa i wynik okazał się negatywny. Oznacza to, że jestem zdrowy i nie jestem zarażony wirusem. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia. - informuje Kazimierz Smoliński.


Kwarantanna członków KRS okazała się konieczna, gdy okazało się, że u jednego z nich - sędziego Zbigniewa Łupiny - potwierdzono koronawirusa. Posiedzenie KRS trwało od 10 do 12 marca br. w Warszawie. Teraz poseł z Tczewa może wrócić do obowiązków zawodowych.


Dodajmy, że w powiecie tczewskim 139 osób przebywa obecnie w kwarantannie domowej. Jak dotąd w Tczewie potwierdzono jeden przypadek zachorowania.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...