W gminie Gniew doszło do poparzeń Barszczem Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego (fot. barszcz.edu.pl)
Tczew - W gminie Gniew doszło do poparzeń Barszczem Sosnowskiego
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w okolicach miejscowości Widlice doszło do poparzeń niebezpieczną rośliną Barszczem Sosnowskiego. Barszcz Sosnowskiego jest rośliną inwazyjną mającą szkodliwy wpływ na środowisko przyrodnicze oraz zdrowie ludzi. Kontakt z rośliną może wywoływać m.in. zapalenie skóry, niegojące się rany oraz zapalenie spojówek.

W okresie kwitnienia i owocowania przy wysokiej temperaturze poparzenia skóry powodują wydzielane substancje lotne, objawy poparzenia pojawiają się po kilku godzinach od kontaktu z rośliną pod wpływem promieni słonecznych. Poparzenia skóry mogą wystąpić nie tylko przez bezpośredni kontakt z Barszczem Sosnowskiego ale również poprzez przebywanie w jego pobliżu.

Jeżeli dojdzie do kontaktu z rośliną, należy niezwłocznie i dokładnie obmyć skórę letnią wodą z mydłem i unikać ekspozycji podrażnionych miejsc na światło słoneczne przynajmniej przez 48 godzin. W przypadku kontaktu soku roślin z oczami, należy je przemyć dokładnie wodą i chronić przed światłem (nosić okulary z filtrem chroniącym przed ultrafioletem). W przypadku wystąpienia silnych obrażeń należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -9

  Gośc_gość_gość_gość_gość

  06.06.2019, 06:15

  Mieszane uczucia !!

  Być może głosowali na PiS ?!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx5 
 • +2

  SzukającyPrawdy_gość

  06.06.2019, 10:42

  PIS czy SLD

  W latach 60. XX wieku barszcz rozpoczęto uprawiać w Polsce w celach użytkowych, głównie w państwowych gospodarstwach rolnych. Po zaniechaniu upraw porzucano je[7]. Tyle wikipedia Jak widać barszcz zaproszono do Polski w latach 60. Były to czasy Gierka, Ochaba, Cyrankiewicza, Breżniewa Leonida. Z powyższego wnoszę , że Miler Kwaśniewski Cimoszewicz są barszczopochodni

  Cytuj
  IP: 159.205.xx8.xx4 
 • +1

  Belzedoop_gość

  06.06.2019, 09:41

  Czyżby...

  Witek wrócił do polityki???

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx3 
 • +1

  Pomorzanin_gość_gość

  06.06.2019, 14:12

  Roszczeniowi lenie...

  palcem nie kiwną!Jeżdżę rowerem po całym powiecie i wiem ,że barszcz od lat rośnie spokojnie w tych samych miejscach.Barszcz to nie bambus,jesli rokrocznie na wiosnę ,niszczyć go we wstępnej wazie wzrost wkońcu zniknie.Ale nie,za wszystko odpowiedzialna jest"wadza" i sam palcem nie kiwnę.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx6 
 • Sławek EU07_gość_gość

  06.06.2019, 19:02

  w gminie Pelplin

  Ponoć był widziany w gminie Pelplin nad Wierzycą przy moście na ul. Kościuszki

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.