Gmina Gniew. Gminne jednostki z dotacjami

Pieniądze
Tczew - Gmina Gniew. Gminne jednostki z dotacjami
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie w roku 2020 pozyskał środki w wysokości prawie 150 000 złotych na realizację działań z zakresu wsparcia mieszkańców miasta i gminy Gniew. GOSiR w Gniewie przystąpił natomiast do projektu Lokalny Animator Sportu, w ramach którego pozyskał 21 500 złotych na realizację zajęć sportowych.

W ramach programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2019-2020, finansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych gniewski ośrodek pozyskał 54 200 złotych. Program realizowany jest od marca 2020 r. do grudnia 2020 r. Zapewnia usługę asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym, dedykowaną osobom niepełnosprawnym w stopniu znacznym lub umiarkowanym.

Z programu "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2020 finansowanego również ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych pozyskano 94 325 zł. Program zapewnia wsparcie dla osób niepełnosprawnych w wieku do 75 roku życia ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Szczegóły na temat realizacji programów pozyskać można w gniewskim ośrodku.


Miło nam jest również poinformować, że Gmina Gniew wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gniewie w ramach współpracy z Instytutem Sportu - Państwowym Instytutem Badawczym przystąpiły do realizacji programu "Lokalny Animator Sportu". Łączna wartość środków, która pozostanie w gminie Gniew z tytułu przystąpienia do w/w programu to 21 500 zł.

- Niniejsza współpraca pozwala nam zaproponować mieszkańcom naszej gminy uczestnictwo w licznych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, prowadzonych przez Animatora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie na boisku ORLIK, wg ustalonego harmonogramu dostępnego na naszej stronie na portalu Facebook - mówi dyrektor ośrodka Beata Osiak.

Zapraszamy do skorzystania z letniej oferty zajęć sportowych. Szczegóły w ośrodku.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA