5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy znów połączył dwa regiony

5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy (fot. LOT Kociewie)
Tczew - 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy znów połączył dwa regiony

zobacz galerię zdjęć: 8
Tradycyjnie, w trzeci weekend lipca odbyła się impreza rowerowa, która po raz kolejny połączyła Kociewie z Powiślem. Wszystko to za sprawą mostu, który od ponad sześciu lat ułatwia przeprawę przez Wisłę w tym terenie. Impreza rowerowa to inicjatywa Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE wspierana organizacyjnie i finansowo przez Miasto Kwidzyn, Gminę Gniew oraz Powiat Tczewski.

- Nasze rajdy rowerowe co roku cieszą się dużym zainteresowaniem cyklistów. -mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - Trafiają do nas nie tylko Kociewiacy ze Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Gniewu, Pelplina, Zblewa czy Starej Kiszewy, ale również osoby z Elbląga, Malborka, Kwidzyna, Gdańska, a nawet grupa znajomych z Wielkopolski.


W minioną sobotę z Piaseczna w Gminie Gniew wyruszyło prawie dziewięćdziesięciu rowerzystów, którzy przejechali przez Tymawę, Jaźwiska, Korzeniewo, Marezę, Kwidzyn, Dankowo, aż do Rakowca, gdzie na uczestników czekał... pyszny żurek. Kolejne miejscowości to: Otoczyn, Morawy, Kołodzieje, Kowale, Grażymowo, Prabuty, Górowychy i Rodowo, gdzie poza noclegiem w gościnnej szkole, rowerzyści zorganizowali integracyjne ognisko. W sumie, pierwszego dnia uczestnicy przejechali około 62 km. W niedzielę, rajd wyruszył w drogę powrotną przez Gdakowo, Orkusz, Laskowice, Szadowski Młyn, Brokowo, Tychnowy, Gurcz, Pastwę, Lipianki, Aplinki, Rakowiec, Wyręby Wielkie i Piaseczno. Tego dnia pokonano około 55 kilometrów.


- Coroczny rajd organizowany przez LOT KOCIEWIE staje się coraz bardziej popularny wśród mieszkańców Kwidzyna i okolic. Trend się zmienia i z roku na rok przybywa coraz więcej mieszkańców naszego miasta, którzy razem z nami chcą aktywnie spędzić weekend - podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie.


Ciekawostką tegorocznego rajdu jest to, że rowerzyści przejechali przez dwa powiaty: tczewski oraz kwidzyński, jak również odwiedzili dwa województwa: pomorskie i warmińsko-mazurskie, choć to drugie tylko przez kilka kilometrów. Zostali także poczęstowani obiadem w dwóch Rakowcach - pierwszego dnia w tym po stronie powiślańskiej, a drugiego po stronie kociewskiej, w Gminie Gniew.

- Rajd Kociewsko-Powiślański nie udałby się gdyby nie zaangażowanie naszych partnerów samorządowych oraz społeczności odwiedzanych wsi. - podkreśla Piotr Kończewski - To pomoc i współorganizacja ze strony Miasta Kwidzyna, Gminy Gniew oraz Powiatu Tczewskiego pozwalają tak sprawnie zrealizować tę rowerową imprezę, która podobnie jak most na Wiśle "przekracza granice, łączy regiony".

Już za cztery tygodnie kolejna rowerowa propozycja od Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE: 22. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy, który odbędzie się na Kociewskich Trasach Rowerowych powiatu starogardzkiego i świeckiego w dniach 17-18 sierpnia.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -2

  Nefre_gość

  26.07.2019, 11:39

  Super impreza

  Jak co roku, super impreza....Pozdrawiam wszystkich uczestników:))))

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx4.xx6 
 • -1

  Git malyna_gość

  26.07.2019, 13:15

  Im więcej rowerów tym lepiej super impreza

  Odpowiedz
  IP: 176.11.xx1.xx9 
 • -1

  on_gość

  26.07.2019, 14:07

  .

  Ulicą jeździ się jeden za drugim, a nie w szeregach.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • Sugestia_gość

  26.07.2019, 18:35

  Proszę Policję o weryfikację stanu

  stanu trzeźwości uczestników rajdu.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • -1

  Heh_gość

  26.07.2019, 20:51

  Trzeba sprawdzać wszystkich kierowców rano czy są trzeźwi bo prawdopodobnie wszyscy są pijani koniecznie trzeba sprawdzać tych pijaków stan trzeźwości to podstawa oni jeżdżą pijani

  Cytuj
  IP: 80.212.xx8.xx0 
 • Rokes_gość

  26.07.2019, 22:10

  Alkohol

  Byłem na kilku takich rajdach i widziałem jak dziadki polewaj, im starszy uczestnik, tym więcej pije.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx8.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA