Ekipa "Zakochaj się w Polsce" na Kociewiu

(fot. Emilia Laskowska - Senso 42)
Tczew - Ekipa "Zakochaj się w Polsce" na Kociewiu
W dniach 2-3 czerwca 2020 r. na terenie Gminy Pelplin nagrywano zdjęcia do popularnego programu podróżniczego - Zakochaj się w Polsce, emitowanego na antenie TVP1. Program prowadzi Tomasz Bednarek, znany widzom TVP m.in. z telenoweli "Klan", który podczas swoich podróży pokazuje najciekawsze miejsca w Polsce.

Ekipa telewizyjna kręciła zdjęcia m.in. w Lignowach Szlacheckich, gdzie spotkała się z Krystyną Gierszewską - regionalistką i znawczynią kuchni kociewskiej. Na potrzeby programu Pani Krystyna zaprezentowała jak przygotować regionalne przysmaki - ruchanki i bómbómy z dekla. Następnie ekipa odwiedziła Nizinę Walichnowską, zapoznając się z unikatowymi zabytkami hydrotechniki oraz Doliną Dolnej Wisły. Zwiedzanie Gminy Pelplin, oczywiście nie mogło obyć się bez wizyty w pelplińskim opactwie, po którym Tomasza Bednarka oprowadził ks. Wincenty Pytlik. Ekipa telewizyjna będąc w Pelplinie, odwiedziła również Górę św. Jana Pawła II, ogrody biskupie oraz pelplińskie skryptorium. Dzięki uprzejmości firmy Kajakodajnia.pl, udało się także pokazać uroki pelplińskiego odcinka Wierzycy z kajaka.

Warto wspomnieć, że ekipa "Zakochaj się w Polsce" kręciła także materiały do programu w Grodzisku Owidz i Muzeum Mitologii Słowiańskiej oraz na Zamku w Gniewie. Miejsca te zobaczyć będzie można w tym samym odcinku co Pelplin. W dwudniowej podroży po Kociewiu ekipie filmowej towarzyszyli pracownicy Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, którzy czuwali nad tym by pokazać naszym gościom wszystkie najpiękniejsze zakątki naszego regionu

Premiera odcinka odbędzie się prawdopodobnie jesienią tego roku na antenie TVP 1. O dokładnym terminie będziemy informować.


Zdjęcie dzięki uprzejmości Emilii Laskowskiej - Senso 42

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +7

  kaszub_gość

  12.06.2020, 08:06

  jo tu je git

  Zapraszamy do Czewa , nieczynny most , zamknięte wieże wodne, zaniedbany park , rozkopane ulice ( ale to na plus ,że się coś dzieje) brak wody w fontannach. ogólnie małe miasteczko z kompleksami prezydenta.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • +1

  kiss_gość

  12.06.2020, 17:04

  Wszystko pozamykane bo nie ma chętnych na nowe inwestycje .

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx6.xx9 
 • +2

  Jus _gość_gość

  14.06.2020, 15:43

  Nikt

  Nikt nie ma pomysłu na to miasto dlatego nikt tu nie zagląda. Zwróćcie uwagę na letnie weekendy kiedy to każdy ucieka stąd szukając jakichkolwiek atrakcji w okolicy dlatego też Pan Bednarek z ekipą tu nie przyjedzie bo chce mieć oglądalność podczas emisji programu.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA