Pożar w pustostanie i wypadek w Olszu

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Pożar w pustostanie i wypadek w Olszu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 01.05.2023 do 07.05.2023 roku zanotowano łącznie 23 zdarzenia, w tym 12 pożarów oraz 11 miejscowych zagrożeń.

02.05.2023 - Olsze A1 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód dostawczy leżący na boku, poza skrajnią jezdni. Kierowca znajdował się poza pojazdem, zaopatrywany przez świadków zdarzenia. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem oraz na usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Morzeszczyn oraz 1 zastęp z OSP Pelplin.

05.05.2023 - Kulice ul. Pelplińska - pożar sadzy w kominie
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zadymienie w piwnicy budynku mieszkalnego, wynikające z pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rota w aparatach ochrony układu oddechowego podała 1 prąd gaśniczy do piwnicy. Piec wygaszono, pomieszczenie sprawdzono kamerą termowizyjną a palącą się sadzę usunięto z przewodu kominowego. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Kulice oraz 2 zastępy z OSP Pelplin.

07.05.2023 - Tczew ul. Zamkowa - pożar śmieci w pustostanie
Na miejscu zdarzenia zastano wydobywający się dym z budynku pustostanu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, za pomocą piły mechanicznej usunięto prowizoryczne drzwi drewniane blokujące dostęp do wnętrza budynku. Na palące się śmieci znajdujące się w pustostanie podano prąd gaśniczy wody. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA