Jak będzie wyglądała nauka od poniedziałku?

Szkoła, nauka zdalna
Tczew - Jak będzie wyglądała nauka od poniedziałku?
Od najbliższej soboty (13.03) Pomorze czekają dodatkowe obostrzenia w związku ze zwiększoną liczbą przypadków COVID-19. Jedną ze zmian jest wprowadzenie nauczania hybrydowego w klasach I - III. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Jeszcze nie wiadomo, bo wciąż nie opublikowano rządowego rozrządzenia.

Od poniedziałku 15 marca w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim szkoły będą funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część - zdalnie. Szczegóły ma określić rządowe rozporządzenie. Jak nauka będzie wyglądała od poniedziałku? Wstępny pomysł zakłada dla klas I-III tygodniowe zmiany - część klas przez tydzień uczy się w szkole, druga część zdalnie i po tygodniu zmiana. Na razie jeszcze jednak nie wiadomo, czy rozporządzenie uwzględni takie rozwiązanie.

- Czekamy na rozporządzenie. O szczegółach będziemy informować po jego publikacji - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

O obostrzeniach, które czekają nas od soboty, przeczytasz tutaj.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  Robike _gość_gość

  11.03.2021, 12:07

  I znów pandemia. Nie ma ciekawszych tematów?

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xx2 
 • +3

  Prawda Czasu__gość_gość_gość_g_gość

  11.03.2021, 23:17

  Urojenia !?

  Uczniowie klas I - III będą uczyć się od poniedziałku hybrydowo , natomiast dla kuracjuszy otwarto sanatoria !!!! Skoki w Zakopanym pomimo wzrostu zachorowań - hipokryzja !!!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx9.xx0 
 • +4

  Gość _gość_gość

  11.03.2021, 12:36

  Jak ma wyglądać ta nauka jak do tej pory nauczyciel w domu ma zapłacone a stary z matką na rzesach stanąć jak ogarnąć pracę dom i szkole w domu państwo niech mi zapłaci 100% moich zarobków i mogę siedzieć ta cała pandemie do emerytury

  Odpowiedz
  IP: 212.88.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA