Widowiskowe psie zawody nad Wisłą

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Widowiskowe psie zawody nad Wisłą
To będzie weekend kiedy warto wybrać się na Bulwar nad Wisłą. W sobotę i niedzielę - 14 i 15 sierpnia - odbędą się bardzo widowiskowe psie zawody - IV zawody Flyball w Tczewie.

W ramach psiej rywalizacji do Tczewa przyjedzie 13 drużyn z całego kraju:

- Będą to Kraków, Olsztyn, Warszawa, Poznań, Gliwice, Gdańsk. Liczymy na ponad 150 osób biorących udział i około 70 psich zawodników. - mówi w imieniu organizatorów Ewa Sobolewska.


Flyball Tczew czyli wyścigi psich sztafet, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wracają na Bulwar Nadwiślański. Już po raz czwarty w Tczewie odbędą się ogólnopolskie zawody. Flyball to jedyny psi sport drużynowy, podobny do sztafety - sporo emocji i dużo frajdy dla czworonogów i kibiców. Warto wspomnieć, że tor w obie strony ma 31,1m, a najszybsze psy pokonują go w... 3,5 sekundy.


- Czym jest flyball? Jest to jedyny psi sport drużynowy, podobny do ludzkiej sztafety. W drużynie mamy 4 psy, które muszą pokonać przeszkody, odbić się od boksu, złapać w locie piłkę i powrócić przez przeszkody do właściciela, który czeka na niego z ulubionymi zabawkami. Najważniejszy jest jednak moment mijania się psów na fotokomórce. Wtedy widać zaufanie, jakim darzą się psy, gdy przebiegają obok siebie "włos w włos". Psy osiągają zawrotną prędkość 32 km/h, a przecież w momencie odbicia od boksu prędkość maleje prawie do zera. - dodają organizatorzy.


Organizatorem zawodów jest tczewska drużyna Ultra Flyball Team, przy wsparciu miasta.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • edyer5_gość

  09.08.2021, 10:21

  Zajęlibyście się tą pier...ą spalarnia odpadów medycznych. Pół nocy buczy i dudni, spać nie idzie!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx7 
 • -7

  Tllredaktory_gość

  09.08.2021, 10:47

  Na pewno jedyna na świecie? W Wietnamie bardzo popularne są zawody drużynowe psów i nie nazywa się to flyball tylko Zupa. Ale czego wymagać od redaktorów (haha) spod oręża poblockiego

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx3 
 • -3

  Laura_gość

  09.08.2021, 14:21

  Jeszcze na koniec niech wyzbierają góvvna z trawnika po swoich pieskach.

  Odpowiedz
  IP: 5.149.xx0.xx2 
 • +10

  mar_gość

  10.08.2021, 14:17

  A pod artykułem jak zawsze w naszym mieście - festiwal komentarzy malkontentów, którym przeszkadza, że w tym mieście dzieje się coś więcej niż klikanie w guziki pilota od telewizora albo przestawanie pod sklepem z kumplami od kielicha... Proponuję aby moderatorzy zaczęli usuwać komentarze nie dotyczące tematu artykułów, bo czytać się tego nie da...

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.