Usługi opiekuńcze w gminie Gniew - projekt na rzecz osób starszych i potrzebujących

Wózek inwalidzki, niepełnosprawny
Tczew - Usługi opiekuńcze w gminie Gniew - projekt na rzecz osób starszych i potrzebujących
Gmina Gniew podejmuje nowe działania na rzecz seniorów i osób potrzebujących. Na projekt Usługi opiekuńcze w Gminie Gniew, nasz samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 445 851 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach Działania 6.2. Usługi Społeczne Poddziałania 6.2.2. Rozwój usług społecznych. W czwartek, 27 października w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę na dofinasowanie.

Projekt zakłada objęcie bezpłatną pomocą 40 podopiecznych, w szczególności osoby starsze z terenów wiejskich oraz realizację usług specjalistycznych, dostosowanych do potrzeb podopiecznych.

W ramach projektu na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie powstanie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, w ramach której potrzebujący będą mogli bezpłatnie wynająć między innymi kule łokciowe, balkoniki, wózki inwalidzkie, a nawet łóżko rehabilitacyjne, które również znajdzie się w ofercie wypożyczalni.

Otrzymane środki przeznaczone zostaną także na funkcjonowanie klubu seniora w Opaleniu, który powstaje w opaleńskim Domu Kultury w ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2021-2025.


Przypomnijmy, że na przystosowanie pomieszczeń na potrzeby powstania klubu seniora w Opaleniu gniewski samorząd pozyskał 276 100 złotych. Część tej kwoty, bo 77 760 złotych przeznaczona została na działania związane z bieżącym utrzymaniem istniejącego już Domu Seniora w Gniewie.

W czwartek, 27 października burmistrz Maciej Czarnecki i Skarbnik Gminy Gniew Wioleta Ruda wraz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku marszałkiem Mieczysławem Strukiem i wicemarszałkiem Wiesławem Byczkowskim, podpisali umowę na dofinansowanie gniewskiego projektu.

Dofinansowanie w ramach programu otrzymało także Stowarzyszenie Kolory Życia, które w naszym mieście prowadzi Dzienny Dom Senior+. Projekt organizacji zakłada szeroki zakres usług opiekuńczych dla osób starszych. Zaplanowanymi działaniami objęci zostaną także seniorzy z terenu miasta i gminy Gniew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -2

  pomagaj innym_gość

  03.11.2022, 06:34

  Tczew jest bardzo toleracyjny pomoze kazdemu , maja w rodzinie kochanych braci i siostry w LGBT Tczew jest kochany

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.