Tomasz Hildebrandt o swojej wizji CKiS

Tomasz Hildebrandt (fot. mat. prasowe)
Tczew - Tomasz Hildebrandt o swojej wizji CKiS
Tomasz Hildebrandt, który wygrał konkurs na nowego dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, zdradza swój pomysł na kierowanie placówką. "Chcę postawić na animację kulturalno-społeczną tczewian" - podkreśla.

31 grudnia ub. roku poznaliśmy wyniki konkursu na nowego dyrektora CKiS. Do konkursu ogłoszonego zgłosiło się 5 kandydatów - wygrał Tomasz Hildebradt.

- Zacznę spokojnie - jestem zwolennikiem zmian ewolucyjnych - zacznę od głębokiej analizy sytuacji - mówi Tomasz Hildebrandt - Planuję bardziej rozwinąć działalność teatralną. Myślę o stworzeniu sceny repertuarowej, planuję także produkować własne rzeczy. Chcę także ponownie uruchomić kino studyjne i znacznie rozwinąć działalność Klubu Muzycznego - nie tylko o koncerty, ale np. stand up.

Tomasz Hildebradt deklaruje także w rozmowie z mediami wzmocnienie działalności edukacyjnej placówki:

- Myślę o powrocie teatru ulicznego do Tczewa, bo miasto ma wspaniałe tradycje w tym zakresie - dodaje przyszły dyrektor CKiS. - Najważniejszą rzeczą będzie coś, co nazywam czwartym filarem CKiS - czyli animacja kulturalno-społeczna. Chcę zaktywizować środowisko lokalne w taki sposób, aby tczewianie byli nie tylko odbiorcami, ale także współtwórcami.

Zwycięzca konkursu planuje m. in. działania piknikowe na osiedlach, które mają zwiększyć liczbę mieszkańców angażujących się w życie kulturalne miasta. Tomasz Hildebrandt był dyrektorem jednej z największych imprez teatralnych w kraju - Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA i nie wyklucza próby ściągnięcia części spektakli właśnie do Tczewa.

- To może być trudne, bo festiwal jest silną gdańską marką, ale chcę by Feta była wydarzeniem nie tylko gdańskim, ale i regionalnym - planuję podjęcie rozmów w tej sprawie.

Tomasz Hildebradt planuje pozyskiwać środki z zewnątrz na wzbogacenie oferty placówki:

- Widzę siedem programów ministerialnych, w których warto walczyć o środki. - dodaje. - Mowa również o sponsorach.

Miejski amfiteatr według przyszłego dyrektora miałby pełnić rolę nie tylko miejsca koncertów i występów kabaretowych, ale mógłby stać się podobnym miejscem jak scena letnia Teatru Wybrzeże w Pruszczu. Ruszą także przymiarki do stworzenia w Tczewie stałej marki muzycznej, która byłaby mocno rozpoznawalna poza granicami miasta - zdaniem dyrektora naturalnym rozwiązaniem byłoby rozbudowanie wydarzeń związanych z Grzegorzem Ciechowskim. Nowy dyrektor ma objąć stanowisko w marcu, kiedy zamknie swoje dotychczasowe projekty zawodowe.

Tomasz Hildebrandt

Tczewianin, z wykształcenia prawnik, absolwent uniwersytetów Gdańskiego i Warszawskiego oraz University of Glasgow. Związany ze środowiskiem gdańskim menadżer kultury z kilkunastoletnim doświadczeniem w organizacji i produkcji wydarzeń kulturalnych, w szczególności festiwali, koncertów i widowisk. Animator środowisk twórczych. Kierownik klubu Plama Gdański Archipelag Kultury i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, wcześniej pracował m.in. w Europejskim Centrum Solidarności. Kierownik projektu Strefy Kibica EUFA EURO 2012, członek zespołów produkcyjnych takich wydarzeń jak: Rock in Wrocław, Seven Festival Music & More, Festiwal Solidarności, Gdańsk Dźwiga Muzę czy All About Freedom Festival. Współorganizował występy Ennio Morricone, Kylie Minogue, Scorpions, Lou Reeda, Philipa Glassa, Queen, Noela Gallaghera, Pitbulla i wielu innych artystów polskich i zagranicznych. Miłośnik teatru niezależnego, kina autorskiego, jazzu i literatury. Pisarz, autor sześciu powieści, laureat głównej nagrody w dziedzinie prozy Targów Książki Costerina 2011 za debiutancką książkę pt. "Wyjechać, nie wrócić", finalista nagrody Złotego Pocisku w kategorii najlepszej polskiej powieści kryminalnej za "Góry umarłych".

Archiwum wiadomości

Tomasz Hildebrandt będzie nowym dyrektorem CKiS

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Centrum Kultury i Sztuki. Joannę Grabowską zastąpi Tomasz Hildebrandt.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (12)
dodaj komentarz

 • +15

  gość _gość_gość_gość

  15.01.2020, 11:19

  Będzie na krótkim sznurku:):):)

  Zrobi tyle na ile Prezio go ze sznurka spuści;:):):):):):)

  Odpowiedz
  IP: 91.185.xx4.xx9 
 • -7

  Łupaszko_gość_gość

  15.01.2020, 11:29

  '' a'la long"

  Grabowska żegnaj... nie bedziemy tesknić :) Ciekawe jakie teraz bedzie miała zadania, może miejse w szatni sie zwolniło, lub zajmie sie rzucaniem kłód pod nogi nowego dyrektora BUHAHA

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx0 
 • +8

  Gości _gość

  15.01.2020, 12:59

  byla dyrektor

  Właśnie w tzw mieście niezbyt pochlebnie mówi się jako o przełożonej na temat p. JG .. czy to prawda ?

  Cytuj
  IP: 193.243.xx3.xx1 
  -3

  Twój Pan_gość

  15.01.2020, 13:46

  Ty kur.... ćwoku

  Mam nadzieje że w końcu ktoś Cie w psi wypierdku zablokuje na tej stornie, bo piszesz takie farmazony że tego się czytać nie da! Liczę na TCZ.pl

  Cytuj
  IP: 86.31.xx6.xx8 
  -8

  Łupaszko_gość_gość

  15.01.2020, 14:30

  '' a'la long"

  "Porzućcie wszelką nadzieję, wy którzy tu wchodzicie ":)

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx0 
 • +16

  Janusz_gość

  15.01.2020, 12:50

  .

  Zapowiada się interesująco. Panu Dyrektorowi życzę powodzenia w realizacji postawionych sobie celów.

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx4 
 • +9

  Gienia_gość

  15.01.2020, 13:39

  Teatr, teatr, teatr jak najbardziej :-) Nie musi być z Warszawy

  Odpowiedz
  IP: 83.16.xx1.xx6 
 • -2

  Fred_gość

  15.01.2020, 16:14

  Jak to jest?

  Co jeden, to lepszy nabytek :)

  Odpowiedz
  IP: 89.65.xx2.xx6 
 • +7

  ala_gość

  15.01.2020, 16:44

  Do Łupaszko

  Łupaszko vel Głupaszko jak zawsze ma zryty beret i chyba nie ma wszystkich w domu.A w Tczewie są chyba dobrzy psychiatrzy, którzy pomogliby w końcu temu debilowi.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx9 
 • -4

  Łupaszko_gość_gość

  15.01.2020, 19:31

  '' a'la long"

  ala ma kota... %)

  Cytuj
  IP: 37.47.xx3.xx1 
 • -4

  suwacz_gość

  15.01.2020, 18:52

  mur..

  Ten mur w tle co ma oznaczać? "skazany na...?"

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx8 
 • -3

  JAN_gość_gość_gość

  15.01.2020, 20:49

  x

  Uzupełnię CV p dyrektora ,referent w Urzędzie Miejskim w Starogardzie i członek SLD

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.