Tomasz Hildebrandt o swojej wizji CKiS

Tomasz Hildebrandt (fot. mat. prasowe)
Tczew - Tomasz Hildebrandt o swojej wizji CKiS
Tomasz Hildebrandt, który wygrał konkurs na nowego dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, zdradza swój pomysł na kierowanie placówką. "Chcę postawić na animację kulturalno-społeczną tczewian" - podkreśla.

31 grudnia ub. roku poznaliśmy wyniki konkursu na nowego dyrektora CKiS. Do konkursu ogłoszonego zgłosiło się 5 kandydatów - wygrał Tomasz Hildebradt.

- Zacznę spokojnie - jestem zwolennikiem zmian ewolucyjnych - zacznę od głębokiej analizy sytuacji - mówi Tomasz Hildebrandt - Planuję bardziej rozwinąć działalność teatralną. Myślę o stworzeniu sceny repertuarowej, planuję także produkować własne rzeczy. Chcę także ponownie uruchomić kino studyjne i znacznie rozwinąć działalność Klubu Muzycznego - nie tylko o koncerty, ale np. stand up.

Tomasz Hildebradt deklaruje także w rozmowie z mediami wzmocnienie działalności edukacyjnej placówki:

- Myślę o powrocie teatru ulicznego do Tczewa, bo miasto ma wspaniałe tradycje w tym zakresie - dodaje przyszły dyrektor CKiS. - Najważniejszą rzeczą będzie coś, co nazywam czwartym filarem CKiS - czyli animacja kulturalno-społeczna. Chcę zaktywizować środowisko lokalne w taki sposób, aby tczewianie byli nie tylko odbiorcami, ale także współtwórcami.

Zwycięzca konkursu planuje m. in. działania piknikowe na osiedlach, które mają zwiększyć liczbę mieszkańców angażujących się w życie kulturalne miasta. Tomasz Hildebrandt był dyrektorem jednej z największych imprez teatralnych w kraju - Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA i nie wyklucza próby ściągnięcia części spektakli właśnie do Tczewa.

- To może być trudne, bo festiwal jest silną gdańską marką, ale chcę by Feta była wydarzeniem nie tylko gdańskim, ale i regionalnym - planuję podjęcie rozmów w tej sprawie.

Tomasz Hildebradt planuje pozyskiwać środki z zewnątrz na wzbogacenie oferty placówki:

- Widzę siedem programów ministerialnych, w których warto walczyć o środki. - dodaje. - Mowa również o sponsorach.

Miejski amfiteatr według przyszłego dyrektora miałby pełnić rolę nie tylko miejsca koncertów i występów kabaretowych, ale mógłby stać się podobnym miejscem jak scena letnia Teatru Wybrzeże w Pruszczu. Ruszą także przymiarki do stworzenia w Tczewie stałej marki muzycznej, która byłaby mocno rozpoznawalna poza granicami miasta - zdaniem dyrektora naturalnym rozwiązaniem byłoby rozbudowanie wydarzeń związanych z Grzegorzem Ciechowskim. Nowy dyrektor ma objąć stanowisko w marcu, kiedy zamknie swoje dotychczasowe projekty zawodowe.

Tomasz Hildebrandt

Tczewianin, z wykształcenia prawnik, absolwent uniwersytetów Gdańskiego i Warszawskiego oraz University of Glasgow. Związany ze środowiskiem gdańskim menadżer kultury z kilkunastoletnim doświadczeniem w organizacji i produkcji wydarzeń kulturalnych, w szczególności festiwali, koncertów i widowisk. Animator środowisk twórczych. Kierownik klubu Plama Gdański Archipelag Kultury i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, wcześniej pracował m.in. w Europejskim Centrum Solidarności. Kierownik projektu Strefy Kibica EUFA EURO 2012, członek zespołów produkcyjnych takich wydarzeń jak: Rock in Wrocław, Seven Festival Music & More, Festiwal Solidarności, Gdańsk Dźwiga Muzę czy All About Freedom Festival. Współorganizował występy Ennio Morricone, Kylie Minogue, Scorpions, Lou Reeda, Philipa Glassa, Queen, Noela Gallaghera, Pitbulla i wielu innych artystów polskich i zagranicznych. Miłośnik teatru niezależnego, kina autorskiego, jazzu i literatury. Pisarz, autor sześciu powieści, laureat głównej nagrody w dziedzinie prozy Targów Książki Costerina 2011 za debiutancką książkę pt. "Wyjechać, nie wrócić", finalista nagrody Złotego Pocisku w kategorii najlepszej polskiej powieści kryminalnej za "Góry umarłych".

Archiwum wiadomości

Tomasz Hildebrandt będzie nowym dyrektorem CKiS

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Centrum Kultury i Sztuki. Joannę Grabowską zastąpi Tomasz Hildebrandt.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +15

  gość _gość_gość_gość

  15.01.2020, 11:19

  Będzie na krótkim sznurku:):):)

  Zrobi tyle na ile Prezio go ze sznurka spuści;:):):):):):)

  Odpowiedz
  IP: 91.185.xx4.xx9 
 • -7

  Łupaszko_gość_gość

  15.01.2020, 11:29

  '' a'la long"

  Grabowska żegnaj... nie bedziemy tesknić :) Ciekawe jakie teraz bedzie miała zadania, może miejse w szatni sie zwolniło, lub zajmie sie rzucaniem kłód pod nogi nowego dyrektora BUHAHA

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx0 
 • +8

  Gości _gość

  15.01.2020, 12:59

  byla dyrektor

  Właśnie w tzw mieście niezbyt pochlebnie mówi się jako o przełożonej na temat p. JG .. czy to prawda ?

  Cytuj
  IP: 193.243.xx3.xx1 
  -3

  Twój Pan_gość

  15.01.2020, 13:46

  Ty kur.... ćwoku

  Mam nadzieje że w końcu ktoś Cie w psi wypierdku zablokuje na tej stornie, bo piszesz takie farmazony że tego się czytać nie da! Liczę na TCZ.pl

  Cytuj
  IP: 86.31.xx6.xx8 
  -8

  Łupaszko_gość_gość

  15.01.2020, 14:30

  '' a'la long"

  "Porzućcie wszelką nadzieję, wy którzy tu wchodzicie ":)

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx0 
 • +16

  Janusz_gość

  15.01.2020, 12:50

  .

  Zapowiada się interesująco. Panu Dyrektorowi życzę powodzenia w realizacji postawionych sobie celów.

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx4 
 • +9

  Gienia_gość

  15.01.2020, 13:39

  Teatr, teatr, teatr jak najbardziej :-) Nie musi być z Warszawy

  Odpowiedz
  IP: 83.16.xx1.xx6 
 • -2

  Fred_gość

  15.01.2020, 16:14

  Jak to jest?

  Co jeden, to lepszy nabytek :)

  Odpowiedz
  IP: 89.65.xx2.xx6 
 • +7

  ala_gość

  15.01.2020, 16:44

  Do Łupaszko

  Łupaszko vel Głupaszko jak zawsze ma zryty beret i chyba nie ma wszystkich w domu.A w Tczewie są chyba dobrzy psychiatrzy, którzy pomogliby w końcu temu debilowi.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx9 
 • -4

  Łupaszko_gość_gość

  15.01.2020, 19:31

  '' a'la long"

  ala ma kota... %)

  Cytuj
  IP: 37.47.xx3.xx1 
 • -4

  suwacz_gość

  15.01.2020, 18:52

  mur..

  Ten mur w tle co ma oznaczać? "skazany na...?"

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx8 
 • -3

  JAN_gość_gość_gość

  15.01.2020, 20:49

  x

  Uzupełnię CV p dyrektora ,referent w Urzędzie Miejskim w Starogardzie i członek SLD

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • Claudia Klein_gość_gość

  18.02.2020, 23:41

  Pożyczkę

  Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi "tak", radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

  Odpowiedz
  IP: 197.210.xx3.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.