Odpowie za kradzieże rowerów - wpadł, bo nie miał maseczki

Policja (fot. policja.pl)
Tczew - Odpowie za kradzieże rowerów - wpadł, bo nie miał maseczki
Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Zatrzymany został doprowadzony do miejscowej komendy. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że miał związek z jeszcze jedną kradzieżą roweru. Mundurowi odzyskali skradzione jednoślady i zwrócili właścicielom. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Zatrzymany bezdomny mężczyzna został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży, za które będzie odpowiadał w recydywie. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Tczewscy kryminalni, zajmując się sprawą kradzieży roweru, do której doszło 21 października br. przy ulicy Szkoły Morskiej, ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 41-letni bezdomny mężczyzna.

- Według policyjnych ustaleń, sprawca w tym czasie ukradł przypięty do stojaka rower, warty 1500 złotych. Funkcjonariusze za poszukiwanym mężczyzną wszczęli poszukiwania. 17 listopada br. bezdomny 41-latek został zatrzymany przez gdańskich funkcjonariuszy, którzy podjęli wobec niego interwencję, gdyż w budynku dworca PKP nie miał założonej maseczki. Podczas sprawdzania go w policyjnych systemach wyszło na jaw, że był poszukiwany do kradzieży roweru. W związku z tą sytuacją został zatrzymany i przekazany tczewskim funkcjonariuszom, którzy przekonwojowali go do miejscowej komendy. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew - Dodatkowo stróże prawa ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z jeszcze jedną kradzieżą roweru, do której doszło w połowie października br. Jak ustalili mundurowi, sprawca w tym czasie na jednej z klatek schodowych przeciął linkę zabezpieczającą rower i go ukradł, powodując straty o wartości 600 złotych. Kryminalni ustalili, gdzie znajdują się skradzione jednoślady i je odzyskali, a następnie zwrócili prawowitym właścicielom.

Wczoraj zatrzymany 41-letni mężczyzna został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące dwóch kradzieży, za co zastosowano wobec niego policyjny dozór. Okazało się również, że te czyny popełnił on w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.


Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów.

- Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi. - dodaje policjant.


Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +25

  qq_gość

  19.11.2021, 16:39

  bezdomny sie cieszy. zimę przepyka w ciepłym. dla niego to nie wyrok a nagroda...

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +11

  Prawda_gość

  19.11.2021, 19:43

  Ja bym go puścił wolno - ale najpierw łapy młotkiem połamał na kowadle.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx4 
 • +6

  loki55_gość_gość

  19.11.2021, 17:27

  Jeden rower da sędziemu i wyrok w zawiasach.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx4 
 • klaudia_gość

  20.11.2021, 11:34

  ale zobaczcie, jaka to zachęta dla innych. Nie miał maski, więc go złapali. Masz maskę - możesz kraść, rabować, gwałcić i zjadać słodkie kotki - nic ci nie zrobią, bo przestrzegasz obostrzeń.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx2.xx6 
 • +1

  qq_gość

  20.11.2021, 14:13

  bo trzeba być odpowiedzialnym

  Cytuj
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • -2

  gość_gość_gość_gość

  20.11.2021, 18:48

  Albo,albo...

  Ręka ,która kradła na klocek i złodziejstwo się skończy,inaczej nic z tego...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • -1

  Max_gość_gość

  21.11.2021, 20:01

  Do zlodzieja

  A widzisz debilu Pan Bóg cię skarał bo jakbyś miał maseczkę na pysku to by cię nie złapali. Za głupotę trzeba płacić.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA