Gdzie znaleźć najlepszą ofertę na ubezpieczenie OC?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Gdzie znaleźć najlepszą ofertę na ubezpieczenie OC?
Musisz przedłużyć umowę, aby zachować ciągłość ubezpieczeniową? Wcale nie musisz decydować się na współpracę z dotychczasowym ubezpieczycielem - możesz zmienić firmę, jeśli tylko znajdziesz bardziej atrakcyjną ofertę. Dowiedz się, gdzie i jak szybko dotrzeć do innych propozycji towarzystw ubezpieczeniowych.

Coraz więcej kierowców ma świadomość tego, że ubezpieczyciele proponują dość zróżnicowane składki. Dlatego - zamiast decydować się na kontynuowanie współpracy - poszukują korzystniejszych finansowo ofert. Tym samym są w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Tanie ubezpieczenie OC - czy to się opłaca?

Wiele osób zastanawia się nad zasadnością wykupienia taniego OC z obawy przed niepełnym zakresem ochrony. Warto pamiętać, że kwestie związane z obowiązkowym ubezpieczeniem regulują stosowne przepisy określające odpowiedzialność ubezpieczyciela oraz sumy gwarancyjne. Oznacza to, że wysokość składki nie wpływa na zakres polisy.


Skoro tak, wystarczy wybrać najtańsze ubezpieczenie OC , aby liczyć na zabezpieczenie finansowe w razie spowodowania zdarzenia drogowego.

Jak znaleźć tanie OC?

Są osoby, które samodzielnie zbierają informacje dotyczące ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak w praktyce można zrobić to znacznie szybciej i wygodniej. Z pomocą przychodzą internetowe serwisy porównywarkowe, które udostępniają kalkulator OC. Dzięki niemu można w ciągu kilkunastu minut otrzymać szczegółowe kalkulacje przygotowane przez najpopularniejsze towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Polsce. Na czym to polega?

Jeśli chcesz dotrzeć do taniego ubezpieczenia OC, musisz tylko wypełnić specjalny formularz. Podajesz w nim dane swoje i swojego samochodu. Na tej podstawie ubezpieczyciel szacuje ryzyko ubezpieczeniowe i ustala konkretną składkę. W informacji zwrotnej otrzymujesz nawet kilkanaście ofert, które musisz porównać pod kątem ceny.

Wybór najtańszego OC może dla ciebie oznaczać oszczędności nawet na poziomie do 50%. Warto bowiem wiedzieć, że mniej więcej tyle wynosi różnica między najdroższą a najtańszą ofertą.

Który ubezpieczyciel proponuje najlepsze OC?

Nie da się jednoznacznie wskazać, która firma ubezpieczeniowa ma zawsze najlepsze oferty. Wszystko zależy od tego, z jakim ryzykiem ubezpieczeniowym wiąże się dany kierowca.

Chociaż nie można generalizować, przykładowe kalkulacje pokazują, że młodzi kierowcy na tanie ubezpieczenie OC mogą liczyć np. w:

- Beesafe,
- Benefia,
- You Can Drive,

- Uniqa.

Natomiast osoby ok. 60. roku życia (uważane jako bezpieczni kierowcy) najczęściej ubezpieczają się w:

- Link4,
- Trasti,
- Aviva,
- Proama,
- mtu24.pl.
Ciekawe propozycje mają także Allianz czy Wiener.
Aby poznać oferty i wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie OC, warto dokonać porównania. Dzięki wykorzystaniu kalkulatora jest to znacznie łatwiejsze. Ponadto kalkulację można przeprowadzić w dowolnym momencie oraz sfinalizować transakcję nawet tego samego dnia - bez konieczności wychodzenia z domu.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Tom_gość

  18.06.2022, 19:13

  Byle nie w ergo Hestia Sopot . Złodziejska firma.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • observeur_gość

  21.06.2022, 00:04

  Ergo Hestia to chyba jedyna firma ubezpieczeniowa w Polsce, która autentycznie premiuje za długotrwałe trzymanie się jej sukienki, a nie skakanie co rok do nowego ubezpieczyciela "bo daje cene OC o kilka złotych niższa niz konkurencja". Mam jedno takie ubezpieczenie i się dziwię, że mimo braku kompletnie jakiegokolwiek starania sie o to jestem premiowany za owo "nieskakanie" co zreszta za kazdym razem juz od kilku lat Ergo umieszcza konkretny zapis na te okolicznosc na odcinku do zpałacenia. W rezultacie , gdy porownałem mozliwe oferty w CUKu to to ciagle jest najnizsza cena nawet wsród ubezpieczycieli typu krzak (dzis są a jutro ich nie ma).

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA