Puby, bary i siłownie walczą o przetrwanie w sieci

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Puby, bary i siłownie walczą o przetrwanie w sieci
Świat walczy z epidemią koronawirusa. W tle trwa walka lokalnych przedsiębiorców o utrzymanie się na powierzchni. O przetrwanie walczą lokalne puby, restauracje i kawiarnie, które od marca nie przyjmują klientów. Niektóre ratują się internetowymi zbiórkami.

Epidemia koronawirusa postawiła świat na głowie. Kiedy w szpitalach lekarze i pielęgniarki walczą o życie zakażonych COVID-19, o swoją przyszłość walczą lokalni przedsiębiorcy z branży usługowo-rekreacyjnej. W marcu zamknięto puby i kawiarnie, a restauracje mogą jedynie prowadzić działalność "na dowóz". Właściciele barów i pubów usiłują nie tracić kontaktu ze swoimi klientami - i próbują się z nimi kontaktować przez media społecznościowe. Staromiejski pub "Po maluchu" organizuje sieciowe spotkania ze swoimi klientami. Klub zaoferował też m. in. sprzedaż kuponów, które będzie można wykorzystać po otwarciu lokali. Ruszyła też internetowa zbiórka na zrzutka.pl :

- Do 12 marca byliśmy dla wielu z Was miejscem weekendowych spotkań ze znajomymi, w dobie zagrożenia epidemicznego zostaliśmy pozbawieni możliwości bezpośredniego kontaktu z Wami, oraz musieliśmy zamknąć nasze drzwi. Do niedawna liczyliśmy na to, że spotkamy się z Wami na majówkę, kiedy planowaliśmy nasze pierwsze "urodziny". Dziś, kiedy wprowadzane są kolejne rządowe obostrzenia i zakazy, a kolejne terminy powrotu do normalności są odkładane w coraz dalszą przyszłość - postanawiamy prosić Was o wsparcie! Liczy się każda złotówka, bez Was nie przetrwamy tej pandemii! Lokal bez Was to puste i smutne miejsce, barmanki i barmani bez klientów, to smutni bezrobotni. Resztki nadziei jakie w nas zostały - liczą, że spotkamy się na naszej pierwszej rocznicy i wspólnie z Wami będziemy świętować powrót do normalności! - tłumaczą organizatorzy zbiórki.


Podobną akcję zorganizowała także Warsztatowa. Dzięki zaangażowaniu klientów udało się zebrać ponad 7 tys. zł:


- Chcemy Wam ogromnie, ogromnie podziękować za to co robicie w tym beznadziejnym czasie. Jednocześnie mamy nadzieję, że w końcu przyjdzie sygnał do opuszczenia swoich samotni i spotkamy się z Wami na warsztatowym kwadracie - czytamy na fanpagu klubu.


Z kolei tczewski Underground stawia na licytacje gadżetów.

- Niestety końca barowej kwarantanny nie widać na horyzoncie. My jednak ze swojej strony nie poddajemy się i walczymy dalej. Wpadliśmy więc na pomysł LICYTACJI!!!
Pod tym wydarzeniem w dyskusji znajdziecie posty-aukcje, a w nich barowe pamiątki oraz alkoholowe gadżety. Codziennie będziemy dokładać coś nowego do licytacji. Startujemy z każdą rzeczą od symbolicznego 1 zł. - czytamy na facebooku .


Obostrzenia z tytułu koronawirusa to także mocne uderzenie w branżę fitness. Od miesiąca zamknięte są siłownie i kluby. Niektóre szukają ratunku w sieci. Prężnie działa tutaj tczewskie Ebro - które od tego tygodnia oferuje treningi online z ulubionymi trenerami. Po dokonaniu płatności (29 za cykl zajęć na cały tydzień) klub zaprasza do zamkniętej grupy, na której codziennie o konkretnej godzinie odbywać się będzie jeden trening online na żywo.

Jak długo potrwa ta nierówna walka ze skutkami pandemii. Rząd zapowiada, że po 19 kwietna ma rozpocząć się powolny proces odmrażania gospodarki. Nie oznacza to jednak, że wrócimy do normalności sprzed epidemii. Wszystko wskazuje na to, że różne obostrzenia - w mniejszym bądź większym stopniu - będą obowiązywać aż do czasu wprowadzenia szczepionki na koronawirusa.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (15)
dodaj komentarz

 • +8

  Zwykły _gość

  16.04.2020, 11:07

  Co to za przedsiębiorca który nie potrafi sobie poradzić i nie ma nic odłożone na czarna godzinę? Nam zwykłym ludziom jakoś podatków się nie umarz i nie płaczemy z tego powodu jak mi źle. Śmiech na sali z tego państwa i nas obywateli.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx6 
 • +14

  Przedsiębiorców rozumiem_gość

  16.04.2020, 12:17

  Nie masz racji. Pomoc przedsiębiorcom to właśnie pomoc jak to mówisz ,,zwykłym'' ludziom. W przypadku baru/restauracji/ siłowni główny koszt to pracownicy. Przedsiębiorca może lekką ręką zwolnić pracowników. Wówczas wystarcz mu oszczędności na czarną godzinę. Po kryzysie będzie bezrobocie więc łatwo znajdzie nowych pracowników. Ale chyba nie o to chodzi ? Możemy mieć przedsiębiorców w nosie. Niech upadną, ale kto wtedy będzie pobierał od Ciebie te podatki? Podatki płącisz za pośrednictwem przedsiębiorców (VAT), więc będzie mógł te swoje podatki w kapelusz schować. Państwo nie będzie miało VATU więc ucierpi służba zdrowia, budżet itp. Myślę, że świat bez przedsiębiorców będzie piękniejszy :) Wtedy tacy jak Ty będą mogli otworzyć biznes (bez kredytu oczywiście aby nie mieć zadłużeń na czarną godzinę). i będą go tak prowadizli, że wystarczy im na kilka miesięcy przestoju (w razie czego)

  Cytuj
  IP: 37.128.xx3.xx9 
  +4

  Janusz_gość

  16.04.2020, 12:31

  Poczekajcie, poczekajcie.... Zoobaczycie co vez. Tych przedsiebiorcow zrobicie. Zaczniecie szanowac prace

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx2 
  +6

  aga_piet_gość

  16.04.2020, 18:28

  Zwykły człowieku

  Zwykły człowieku, a wypłatę dostałeś? Jakikolwiek dochód masz? Bo część przedsiębiorców z dnia na dzień została bez możliwości zarobku. Myślisz, że ile tysi trzeba mieć odłożone, żeby zapłacić ludziom, czynsz, media i jeszcze mieć dla siebie na życie? A leci już drugi miesiąc :)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx6 
 • +11

  Tczew_gość

  16.04.2020, 11:56

  Jeśli można zróbmy jakąś jedną stronkę gdzie będzie można wkleić meni wszystkich barów w Tczewie. Coraz więcej ludzi zamawia tylko problem z ulotkami a sam nie znam wszystkich barów w Tczewie a mają dużo też promocji.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx2 
 • -2

  zmielony dżony_gość

  16.04.2020, 20:06

  wystarczy wejść na nasza cudowną stronę tcz.pl na której się właśnie znajdujesz, odszukać link do lokali gastronomicznych i wuuuuuala...som :D jest tylko małe ale...strona była odświeżana już dość daaaaawno temu bo figurują na niej lokale które nie działają już dobrych pare lat...

  Cytuj
  IP: 78.88.xx6.xx5 
 • +5

  zibi_gość_gość

  16.04.2020, 12:36

  przykre

  Przykre ale prawdziwe. Bary i restauracje powinny przebranzowic sie na punkty dostawy posilkow dowozonych. Naiwne jest myslenie ze obecna sytuacja zmieni sie do konca roku.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx3.xx1 
 • +1

  ddd_gość

  16.04.2020, 15:11

  Tylko, że bary, puby, pizzerie...

  najwięcej zarabiały na sprzedaży alkoholu. Teraz nikt nie zamówi piwa do domu za 8 zł bo w sklepie kupi takie samo za 3 zł

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx1 
 • -3

  Medusa gość _gość

  16.04.2020, 19:27

  Pozamykac na zawsze te knajpy to przez nich ten wirus chlali i roznosili

  Odpowiedz
  IP: 78.20.xx6.xx1 
 • -2

  Y_gość

  16.04.2020, 20:16

  I te cholerne stadiony i silownie!!! Na zawsze!!!!

  Cytuj
  IP: 94.254.xx2.xx3 
 • -4

  observeur_gość

  17.04.2020, 03:42

  "Zwykły człowieku, a wypłatę dostałeś? Jakikolwiek dochód masz? Bo część przedsiębiorców z dnia na dzień została bez możliwości zarobku. Myślisz, że ile tysi trzeba mieć odłożone, żeby zapłacić ludziom, czynsz, media i jeszcze mieć dla siebie na życie? A leci już drugi miesiąc :)"

  Oj tam, oj tam. Znajdziesz prace przy łopacie, skoro nie odłozyłas na czarna godzinę i 3 miesiace bez zarobku to dla ciebie tragedia. Przy łopacie idzie sie nauczyc ciułac i odkładac, przeoczylas chyba taka lekcję.

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx6.xx5 
 • observeur_gość

  17.04.2020, 12:25

  Minusiki za prawdę? Dobra, niech i tak bedzie, ale moim (i pewnie wiekszosci) zdaniem poziom przedsiębiorców, którzy po 3 miesiącach leżą i płaczą jest żenujacy, na moj gust z was d.pu a nie przedsiebiorcy, byle leszcz spod z budki z piwem ma wiecej odłozone na czarna godzinę.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx6.xx5 
 • +1

  Żebrak _gość

  20.04.2020, 10:44

  To jakiś żart? Pod kościoły żebrać a nie od biednych obywateli! Bogacze mieli mnóstwo pieniędzy na kupno lokali więc na pewno sa bardzo bogaci i mają oszczędności. Wole dać Panu pod sklepem nq piwo niż złodzieji. wspierać. Alkoholu można się w domu napić a nie trzeba bo złodziejsmim pubach chodzić. Ludzie ledwo na chleb mają a oni maja czelność żebrać na swoje wydatki wstyd!!

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx6 
 • +1

  Żebrak _gość

  20.04.2020, 10:55

  Niech idą żebrać pod kościół biedaki mieli na kupno takiego dużego lokalu to na pewno mają mnóstwo oszczędności odłożonych darmozjady. Wszystko za darmo by chcieli!! Do roboty a nie żebrać od biednych ludzi każdy ma swoje wydatki ludzie ledwo koniec z końcem wiążą a oni ZBIERAJA NA jakąś MELINE ALKOHOLOWA. Ludzie są rzeczy ważne i ważniejsze a alkoholu w domku sie można równie dobrze napić a nie w jakimś złodziejsmim pubie czy jak to nazwać

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx6 
 • +1

  Nieudacznicy_gość

  20.04.2020, 10:56

  Do roboty nieudacznicy a nie żebrać od biednych mieszkańców !

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA