W weekend wzmożone kontrole prędkości

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - W weekend wzmożone kontrole prędkości
W najbliższą niedzielę, 5 lipca, na terenie całego województwa pomorskiego przeprowadzone zostaną działania kontrolne po nazwą "Prędkość".

W trakcie działań policjanci będą zwracali szczególną uwagę na zachowania, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Nadmierna prędkość, kierowanie w stanie nietrzeźwości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy wykonywanie ryzykownych manewrów to główne przewinienia kierujących, które prowadzą to tragicznych w skutkach zdarzeń.

Funkcjonariusze pomorskiej drogówki w tym dniu zwrócą także uwagę na korzystanie z telefonu podczas jazdy oraz sposób przewożenia pasażerów.

Kontrole będą miały charakter zarówno statyczny, jak i dynamiczny przy wykorzystaniu pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideo rejestratory. Do działań włączona zostanie również pomorska grupa SPEED.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +6

  Ja_gość_gość_gość_gość_gość_go_gość

  03.07.2020, 17:53

  Taaa, kontrole, juz to widze

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx0 
 • +1

  g_gość_gość_gość

  03.07.2020, 23:10

  Kamień...

  Może byśta tak wzieliśta za naćpanych furmanów pewnej firmy przewozowej podległej "DB",która operuje na terenie Tczewa.....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +3

  ktos_gość_gość

  05.07.2020, 18:30

  Kontrole prędkości

  Mieszkam na południu kraju, ale pochodzę z Tczewa. Stąd zainteresowanie moim rodzinnym miastem. Wracałem dziś ze Słowacji( Wysokie Tatry). Wiecie co zauważyłem ? Każdy samochód, obojętne z Polski, Czech, Słowacji jedzie przepisowo. Każdy motor ( który szaleje w Polsce) jedzie przepisowo. Jak to jest , że w 3 milionowym kraju "się da" a u nas się "nie da" ? Wniosek jest oczywisty. Mandat 500 EUR zamiast 500 PLN i szybko byśmy się nauczyli Jak Słowacki policjant zatrzyma "na radar" to nie ma zmiłuj się. Mandat minimum 500 eur. Potrzebowali 3 lat aby nauczyć ludzi jeździć. Nawet królów szos, czyli nas Większe mandaty !!!!

  Odpowiedz
  IP: 91.230.xx7.xx4 
 • mieczyslaw

  06.07.2020, 08:02

  Znowu polowanie i zero zmian

  Ile jeszcze lat musi minąć, żeby ktoś w tym kraju zajął się bezpieczeństwem na drogach na poważnie? Kontrole radarowe mają tylko jeden cel - pieniądze. Mamy tyle danych statystycznych z ostatnich ponad 30 lat, które dobitnie pokazują, że to nic nie daje. Co zatem musiało by się zmienić? Ludzie muszą zacząć w końcu się szanować na drodze. A nie ma lepszego sposobu niż egzekwować szacunek wobec nie chronionych uczestników ruchu, jak piesi, rowerzyści, skutery. Niestety na tym polu policja niedomaga, a jeśli kierowcy zaczną zwalniać w terenie zabudowanym ze względu na innych uczestników ruchu, to automatycznie zmniejszy się liczba zdarzeń drogowych.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA