Czujki dla najemców z gminnego zasobu

(fot. gmina-tczew.pl)
Czujki dla najemców z gminnego zasobu
Gmina Tczew zakupiła dla najemców mieszkaniowego zasobu gminy czujki czadu i gazu oraz dołączyła do kampanii Państwowej Straży Pożarnej "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa".

To ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla, której głównym celem jest zmniejszenie liczby ofiar. Ważne jest okresowe dokonywanie przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.

Nie palimy śmieci

Spalanie śmieci w domowych piecach tworzy dym, który nie tylko wydziela nieprzyjemny zapach, ale także zanieczyszcza atmosferę związkami metali ciężkich, tlenkiem węgla i tlenkami azotu. Z kolei to skażone powietrze szkodzi ludzkiemu zdrowiu i zatruwa środowisko naturalne. Jest niekorzystne także dla pieca i przewodów kominowych. Na ściankach osadza się trudna do usunięcia tzw. sadza mokra, co może prowadzić do zapalenia się przewodów, a w ostateczności do pożaru całego domu. Zatkany komin to także przyczyna zatruć niewidocznym i bezwonnym tlenkiem węgla.


Sukcesywnie wszyscy najemcy lokali komunalnych i socjalnych otrzymają odpowiednie czujniki.

Tlenek węgla to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Tlenku węgla NIE usłyszysz! NIE zobaczysz! NIE poczujesz!

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/kgpsp/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-sezon-grzewczy-2022-2023?fbclid=IwAR0ACncfiOAJemH-H5Hhzh9K9QpvSCjmTBBo68x6MgDSXLZdiZ0i0NPChcM.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • _gość

  05.01.2023, 11:28

  Dajcie patoli za darmo

  Bo im się należy... Od razu sprzedają i lecą po alkohol.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • Wyborca_gość

  05.01.2023, 14:03

  Czujniki

  Przelicznik jest następujący. Jeden czujnik jeden głos :) Strach jest wielki.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx5 
 • Ho_gość

  05.01.2023, 23:45

  Skoro taki jest przelicznik to wystarczy zakupić 2 tys czujników!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.