Pelplin otworzył niektóre żłobki i przedszkola

Nowy reżim sanitarny w przedszkolach (fot. Tcz.pl)
Tczew - Pelplin otworzył niektóre żłobki i przedszkola
Od 25 maja otwarte zostały niektóre żłobki, przedszkola oraz klasy 1-3 w Gminie Pelplin. Chodzi m. in. o żłobki z terenu gminy Pelplin - "Heniek" w Rudnie i "Lolek" w Pelplinie.

Zgodnie § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020, poz. 410 z późn. zm.) - zawieszenie stacjonarnych zajęć dydaktyczny w przedszkolach oraz szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pelplin, zostaje przedłużone do 12 czerwca 2020 r. Zajęcia dydaktyczne nadal odbywać się będą zdalnie. Natomiast z dniem 25 maja zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zostają wznowione w Przedszkolu nr 1 w Pelplinie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie dla klas 1-3. W pozostałych placówkach zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zawieszone zostają do 5 czerwca.

Ponadto zgodnie z § 2a rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia form opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech w związku z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 652 i 779) - z dniem 25 maja rozpoczynają funkcjonowanie żłobki Lolek i Heniek, natomiast żłobek Kostek pozostaje nadal zamknięty.

- Po konsultacjach z dyrektorami szkół oraz wsłuchując się w głosy mieszkańców postanowiliśmy, że od 25 maja otwarte zostaną dwa żłobki z terenu gminy Pelplin - "Heniek" w Rudnie i "Lolek" w Pelplinie. Wznowione zostaną także zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w Przedszkolu nr 1 w Pelplinie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie dla klas 1-3. Mamy nadzieje, że decyzja ta odciąży wielu rodziców oraz będzie kolejnym krokiem naszej Gminy w powrocie do normalności" - powiedział Mirosław Chyła.


W trosce o naszych najmłodszych mieszkańców, placówki zostaną wyposażone w niezbędne środki ochrony tj. maseczki, przyłbicę, środki do dezynfekcji, fartuchy ochronne czy też stację do dezynfekcji rąk. Placówki będą funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw rodziny.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +4

  Nauczyciel_gość

  27.05.2020, 08:23

  Mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z Poznania .

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx1.xx5 
 • Nauczyciel z gminy Pelplin_gość

  28.05.2020, 12:58

  Obcięte wynagrodzenie!

  Panie Burmistrzu, dlaczego zmniejszył pan wynagrodzenie nauczycieli za pracę zdalną? Praca zdalna wymusza dłuższy czas pracy, nauczyciele wykorzystują swój prywatny sprzęt, o wiele więcej czasu pracują niż stacjonarnie. Żądamy wyjaśnień i będziemy składać pozwy do Sądu Pracy!

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx1.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.