Bezpłatna kafejka internetowa, herbaciarnia, PSP, punkt porad - nowa atrakcja w Gniewie

Tak będzie wkrótce wyglądać to miejsce (fot. tcz.pl)
Tczew - Bezpłatna kafejka internetowa, herbaciarnia, PSP, punkt porad - nowa atrakcja w Gniewie
Pracownie Orange to ogólnopolska akcja społeczna skierowana do mieszkańców małych miejscowości, w ramach której utworzone zostaną pracownie internetowe dla mieszkańców danej miejscowości. Spośród 751 wniosków zgłoszonych do programu wyłoniono zwycięskich pięćdziesiąt projektów. Jeden należy też do gminy Gniew.

Konkurs polegał na przygotowaniu koncepcji na zagospodarowanie lokalu i przestrzeni wokół, w ważnym dla mieszkańców punkcie na mapie miasta. Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew opracowało projekt zagospodarowania lokalu na placu Grunwaldzkim 45.

- Lokal ten zostanie nam udostępniony przez Gminę Gniew, dzięki życzliwości Marii Gurzyńskiej - Burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Ponadto ten lokal zostanie gruntownie wyremontowany w ramach projektu "Inkubator produktów kulturalnych…" dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach programu Leader - opowiada Krzysztof Urban prezes Stowarzyszenia CAG w Gniewie.

Wszystkie Pracownie Orange, w tym także w Gniewie, otrzymają między innymi 3 komputery stacjonarne, telewizor LCD marki SAMSUNG, wielkość ekranu 40 cali i konsolę PLAY STATION 3 z dwoma sterownikami i trzem grami. Ponadto projekt gwarantuje pokrycie środków pieniężnych za dostęp do Internetu na okres 24 miesięcy.

- Pracownia ORANGE w Gniewie będzie miejscem do spotkań dla mieszkańców. Powstanie tam bezpłatna kafejka internetowa, herbaciarnia, punkt porad dla lokalnych organizacji pozarządowych oraz miejsce spotkań wielu lokalnych grup inicjatywnych. Pracownia ORANGE dostępna będzie również dla turystów odwiedzających Gniew - mówił Krzysztof Urban.

Obecnie trwa procedura przetargowa wyłonienia wykonawcy remontu pomieszczenia. Uroczyste otwarcie pracowni planowane jest już na połowę maja 2012.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +7

  Obywatel CG_gość

  11.04.2012, 11:03

  Brawo!

  Gratulacje. Jak widzę w Gniewie dzieje się wiele dobrego! Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

  Odpowiedz
  IP: 89.77.xx0.xx0 
 • Urbanowsky_gość

  11.04.2012, 16:43

  Oj Panie Urban, Pan to się wszędzie pcha. Ciekawe czy zwróciłeś pieniądze za zniszczone kosze i toalety przez Twoich klientów piwialni piwa pod chmurką w Gniewie co byłeś jego właścicielem.... Z drugiej strony jak można było postawić budę i sprzedawać alkohol 5 metrów od Urzędu Miasta Gniew i od pomnika? No cóż stare powiedzenie" co wolno wojewodzie to...." Pzdr

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.