Nagrody starosty w dziedzinie kultury i sportu przyznane

Wiesława Dolina-Niżyńska świętowała (fot. Jacek Cherek)
Tczew - Nagrody starosty w dziedzinie kultury i sportu przyznane
W tym roku - z powodu stanu epidemii - nie będzie powiatowej gali rozdania nagród dla wyróżniających się ludzi kultury i sportu. Nagrody zostały jednak przyznane. Do kogo trafiły?

Nagrody Starosty Tczewskiego przyznawane są od roku 2007, ich celem jest przede wszystkim uhonorowanie i wsparcie artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców oraz trenerów sportowych. W tym roku, z uwagi na trwający stan zagrożenia epidemicznego, Starostwo Powiatowe w Tczewie zmuszone było do odwołania corocznej uroczystej Gali wręczenia nagród Starosty Tczewskiego w dziedzinie Kultury i Sportu. Niemniej jednak wnioski o przyznanie nagród zostały rozpatrzone przez Kapituły i zatwierdzone przez Starostę, a nagrody zostaną wkrótce wypłacone.

- W związku ze stanem epidemii zmuszony zostałem do odwołania corocznej uroczystej gali wręczenia nagród, podczas której mieliśmy uhonorować najwybitniejszych przedstawicieli środowisk twórczych i sportowych. Nie oznacza to jednak, że sama procedura przyznania nagród została zagrożona, a nagrody nie zostaną wypłacone - zapewnia Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn. -Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym wysłałem specjalny list gratulacyjny z informacją o przyznanej nagrodzie. Gratuluję działaczom sportowym i kulturalnym, którzy swoją działalnością i zaangażowaniem nie tylko realizują swoje cele, ale także pracują na rzecz naszej społeczności. Swoją pasją udowadniacie, jak bardzo zasługujecie na te nagrody i wyróżnienia. Życzę, aby nigdy nie zabrakło wam sił do realizacji swoich zamierzeń oraz, aby kreatywność i pomysłowość były motywacją do wyznaczania dalszych celów zarówno w kulturze, jak i sporcie.

W tym roku zostali wyróżnieni:

W dziedzinie kultury (za całokształt działalności artystycznej) - Wiesława Dolina-Niżyńska

W dziedzinie sportu, w kategorii trener: Józef Krawczykiewicz, Tadeusz Galiński, Sergii Mykhailov, Damian Mielewczyk, Szymon Osnowski, Adam Blok, Natalia Blok oraz Mariusz Marut. Natomiast w kategorii zawodnik: Weronika Szlagowska, Natalia Wilczewska, Krzysztof Uwijała, Weronika Ewald, Kacper Nawój, Wiktoria Sarnowska, Karolina Biskup, Szymon Wróbel, Agata Kazimierczak, Oskar Slizewski, Magdalena Głodek, Jakub Banaszak, Bartosz Sofiński, Patrycja Strzelczyk, Daniel Ławrynowicz, Mateusz Biskup, Zofia Ciesielska, Piotr Ziółek, Maria Kuchta, Paulina Neubauer oraz Nikodem Wieczorkowski
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Mmm_gość_gość

  29.06.2020, 13:29

  Tak słabo z kultura w naszym miescie (jedna nagroda) czy tak doskonale ze sportem? Troche to smutne

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx8 
 • -1

  SLIM_gość_gość

  30.06.2020, 07:08

  Sport

  Sport jest na dnie a połowy sportowców już w tej dziedzinie nie ma !

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.