Zegar przypomni o zakładzie zegarmistrzowskim

(fot. gniew.pl)
Tczew - Zegar przypomni o zakładzie zegarmistrzowskim
Na jednej z kamienic ulicy Piłsudskiego w Gniewie zawisł zegar miejski. Inicjatywa ta ma na celu przywrócenie zegara, który przez wiele lat stanowił nierozerwalny element gniewskiej przestrzeni. Do dziś wśród mieszkańców miasta żyją wspomnienia działającego w tym miejscu zakładu zegarmistrzowskiego. Odtworzenie zegara stanowi więc nie tylko element historyczny, ale także sentymentalny.

Zegar został wykonany przez Remigiusza Talaśkę w ramach inicjatywny lokalnej, złożonej przez grupę mieszkańców starego miasta w Gniewie. Zadanie sfinansowanie zostało z budżetu Gminy Gniew.

Zegar po wykonaniu niezbędnych przyłączy energetycznych już niebawem będzie wyznaczał czas przechodniom ulicy Piłsudskiego.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  rty_gość

  05.10.2021, 05:55

  zegar i c

  co nas ten gniew obchodzi . Piszta o Tczewie jak tu nędznie i brzydko

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +1

  old master_gość

  05.10.2021, 16:59

  przypomina że czas ucieka

  Tczew jest taki jak jego mieszkańcy . Vivat Gniew i Ci którzy potrafią wspominać. W Tczewie też był podobny Zakład Zegarmistrzów przy ul. kard.Wyszyńskiego a przed wejściem wisiał duży emaliowany termometr. Zgadnij kotku co jeszcze świadczyło o że tam funkcjonują fachowcy od zegarów.

  Cytuj
  IP: 185.167.xx5.xx5 
  +1

  ten stary zegar_gość

  05.10.2021, 20:15

  wstyd!!!!

  Brawo Gniew. Jest w Tczewie zegar ogólnie widoczny, ale on nie pokazuje godzin. Jest to zegar słoneczny w cieniu drzew w Parku Miejskim. Drogi jakby był ze złote, bo kosztował ponad 200 tyś. zł. Takich mamy w Ratuszu "zegarmistrzów." Jak i gdzie buduje się zegary słoneczne, uczą w szkołach podstawowych. Ten wstyd dla miasta trwa już kilkanaście lat. Odpowiedzialni za to, są bezwstydni.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • 1962_gość

  06.10.2021, 10:07

  nasz rację rty-

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.