Złote, szmaragdowe oraz diamentowe gody w gminie Pelplin

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Złote, szmaragdowe oraz diamentowe gody w gminie Pelplin
29 września 19 małżeństw z gminy Pelplin świętowało złote, szmaragdowe oraz diamentowe gody. Posypały się odznaczenia.

Z wniosku Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyły, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 7 lipca 2021r. odznaczył "Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" 15 małżeństw z terenu Gminy Pelplin. To zaszczytne odznaczenie przyznawane jest parom żyjącym nieprzerwanie w związku małżeńskim od co najmniej 50 lat. Uroczystego wręczenia medali w imieniu Prezydenta dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła. Uroczystość prowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pelplinie Agnieszka Bielecka. Udział w uroczystym spotkaniu wzięły również 4 pary z dłuższym stażem małżeńskim: 3 szczycą się 55 latami wspólnego życia, jedna zaś przeżyła ze sobą już 60 lat.

Jubilaci, poza medalami, otrzymali od Burmistrza Mirosława Chyły kwiaty, upominki oraz unikatowe grafiki autorstwa Pana Michała Zielińskiego, przedstawiające najbardziej charakterystyczne dla Pelplina pod względem historyczno-architektonicznym miejsca. Niestety, obecna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna nie pozwoliła uczcić zaszczytnej chwili tradycyjnym jubileuszowym tortem oraz symboliczną lampką szampana, ale żywimy szczerą nadzieję, że będzie ku temu jeszcze nie jedna okazja.

Wszystkim jubilatom życzymy zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności na kolejne wspólne lata. Do par małżeńskich, które w chwili obecnej jeszcze oczekują nadania odznaczeń już teraz kierujemy wyrazy szacunku, uznania i mówimy "do miłego zobaczenia" - miejmy nadzieję, że już wkrótce.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  Albin_gość_gość

  05.10.2021, 08:24

  Ja tam sobie zmieniam partnerke co pare lat

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.