Ferie - zamiast na stoku w sieci. Sprawdź, co przygotowały Fabryka Sztuk i CKiS

Ferie (fot. mat .prasowe)
Tczew - Ferie - zamiast na stoku w sieci. Sprawdź, co przygotowały Fabryka Sztuk i CKiS

zobacz galerię zdjęć: 2
Przed nami ferie. W tym roku szkolnym dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Z powodu ograniczeń pandemicznych atrakcje dla dzieci i młodzieży przenoszą się do sieci.

FERIE Z FABRYKĄ SZTUK

Fabryka Sztuk zaprasza na ferie zimowe online.
Startujemy już 2 stycznia. W weekendy proponujemy interaktywne karty pracy, zgadywanki, puzzle. Dzięki temu dzieci poznają bliżej Fabrykę Sztuk. Dowiedzą się, co produkowano niegdyś w zabytkowych budynkach przy ul. 30 Stycznia 4 oraz przyswoją kilka ważnych pojęć związanych z pracą muzealnika.
Pierwszy tydzień ferii - to literackie spotkanie z twórczością Romana Landowskiego, miłośnika Kociewia, poety, autora podań kociewskich. W filmikach i słuchowiskach przedstawimy wybrane legendy i baśnie regionalisty. Każde spotkanie - to także zabawa z plastyką. Pokażemy, jak zostać ilustratorem, jak wykonać pacynkę czy też ulepić z plasteliny postać z bajki. Dzieci zachęcamy do aktywnego spędzenia ferii. Każdy, kto wykona wszystkie zadania, sfotografuje efekt swojej pracy i prześle zdjęcia mailem do Fabryki Sztuk, weźmie udział w konkursie. Do wygrania "artpakiet".

W drugim tygodniu ferii zainspirujemy dzieci, w jaki sposób można dać drugie życie różnym przedmiotom. Wykonamy kilka drobiazgów, np. przybornik na biurko z plastikowej butelki czy też podstawkę pod jajko. Wraz z szafą pełną nagród czekamy na zdjęcia prac dzieci i ich autorskie pomysły na recyklingowe drobiazgi.
Spotykamy się codziennie od 2 do 17 stycznia o godz. 10.00 na fanpage'u Fabryki Sztuk.

OFERTA - FERIE W ONLAJNIE 2021 z CKIS

SPEKTAKL DLA DZIECI ONLINE "ATAK CLOWNÓW" W WYKONANIU TEATRU NA WALIZKACH

Spektakl dostępny na kanale Youtube CKiS w terminie: od 4 stycznia 2021r. o godz. 10.00 do dnia 8 stycznia 2021r. do godz. 18.00.

Niepowtarzalny spektakl dla dzieci, w którym dawno dawno temu...
A może wcale nie tak dawno pojawiły się dwie ekscentryczne postaci. Ich przybycie wywołało niesamowite poruszenie wśród mieszkańców planety Ziemia. Ci, którzy dotychczas ich spotkali wpadli w dobry humor i dziecięcą radość.
Uwaga, uwaga: clowni atakują, clowni nadciągają!
Zapraszamy na spektakl dla dzieci pt. Atak Clownów - wiązkę komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których głównymi bohaterami są te właśnie ekscentryczne postacie. Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek. Możemy tu zobaczyć pokaz żonglerki oraz pokaz jazdy na monocyklu. Spektakl ma szybkie tempo i nie pozwala się nudzić a humor przeplata się z wartościowymi morałami. Ponadto - dużo interakcji oraz wspólnej zabawy z widzami!
Atak Clownów, to spektakl, przy którym świetnie bawią się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice.


WYZWANIE PLASTYCZNE - KONKURS PLASTYCZNY "Klauni i inni czyli będzie śmiesznie"

W tym roku nasze zajęcia w okresie ferii związane są z klaunami, podobnie, choć nie tak samo, będzie z naszym wyzwaniem plastycznym. Narysujcie, namalujcie lub zróbcie wyklejankę z tym, co was śmieszy.
Zgłoszenia - zdjęcia prac plastycznych przyjmujemy od 4 stycznia 2021 do 17 stycznia 2021r. włącznie. Czekają na Was 3 bony do Empiku o wartości 100 zł.

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (z kl. 1-3).
Szczegóły w Regulaminie Konkursu.


WYZWANIE TANECZNE - proponujemy Wam zabawę taneczną - oczywiście pozostajemy w stylistyce cyrkowej. Wyzwanie polega na jak najwierniejszym odtworzeniu układu tanecznego z filmu instruktażowego z choreografią przygotowaną przez naszą instruktor Basię Kazimierczyk. Pamiętajcie - akcent cyrkowy/clownowy jest obowiązkowy!
Wasze filmiki /nagrane telefonem komórkowym/ zamieszczajcie pod wydarzeniem na facebooku CKIS - na zgłoszenia czekamy do 17.01.2021r.
Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody - 3bony do Empiku, każdy o wartości 100zł!
UWAGA - film instruktażowy dostępny będzie od dnia 4 stycznia 2021r. na naszym FB.


WYZWANIE STYLIZACYJNE

Czekamy na Wasze "stylówy" a'la klaun! Zgarnijcie atrakcyjne nagrody. Na zdjęcia w przebraniu klauna lub twarzy - w makijażu klauna czekamy do 17.01.2021r.
Fotki umieszczajcie w komentarzu pod wydarzeniem na facebooku CKiS!
Uwaga 3 najciekawsze przebrania nagrodzimy bonami do Empiku o wartości 100 zł!


GRA MIEJSKA "PRZYCZAJONY MIESZKANIEC, UKRYTY TCZEW"

wiek uczestników: 13-19 lat
ilość uczestników - 30 osób
Start Gry w dniu 4 stycznia 2021, zakończenie w dniu 10 stycznia 2021r.

Głównym zadaniem uczestników gry jest przejście trasy składającej się z kilku punktów kontrolnych. Punkty te umiejscowione są w różnych częściach miasta i dotyczą historii, osób i ciekawostek związanych z Tczewem, oraz miejsc ważnych na mapie miasta.

Każdy z graczy otrzyma kartę gry, na której zapisane będą kolejne zadania. Przemieszczając przestrzeń miejską, uczestnicy odnajdują kolejne lokalizacje i rozwiązują zadania. Zadania są różne - kreatywne, logiczne, związane z lokalną historią.

Gra Miejska jest grą terenową więc warto zaopatrzyć się w wygodne buty, dobry humor oraz...telefon komórkowy, który będzie potrzebny do niektórych zadań. Dzięki Grze uczestnicy poznają ciekawe miejsca, poznają trochę historii naszego miasta oraz dowiedzą się czegoś o słynnych osobach pochodzących z Tczewa.

Na wszystkich, którzy ukończą grę - czekają upominki. Dodatkowo - wśród uczestników gry wylosujemy 3 osoby - które nagrodzimy kuponami upominkowymi - na kwoty 200 zł, 150 zł, 100zł - do wykorzystania w Empiku! Losowanie nagród nastąpi w dniu 13 stycznia 2021, wszyscy nagrodzeni zostaną poinformowani o terminie i możliwości odbioru nagrody.

Uwaga - Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! O zakwalifikowaniu do Gry poinformujemy każdego z uczestników.
Zgłoszenia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfn_tLioX5pNzuiPz3VtxWhZfGcj4g2fpN_n00e0I35fhnz8Q/viewform


WARSZTATY MINECRAFT ONLINE

OPIS ZAJĘĆ:
Tym razem uczestnicy warsztatów podczas spotkań online przeniosą się w zimową scenerię i pracować będą nad budową skoczni narciarskiej. Aby zajęcia pozbawione były monotonii co jakiś czas realizowane będą dodatkowe questy.
Termin zajęć: 11-17 stycznia 2021. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat i realizowane będą w dwóch grupach:
pierwsza grupa - godz. 16.00-17.00
druga grupa - godz. 17.00 - 18.00
Zapisy drogą mailową na adres dawidklein89@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska dziecka, wieku, nr tel kontaktowego do rodzica.
Uwaga - Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA