Seria wypadków - straż apeluje o wymianę opon na zimowe

Kolizje w Turzu (fot. OSP Turze)
Tczew - Seria wypadków - straż apeluje o wymianę opon na zimowe
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 14.11.2022 do 20.11.2022 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń w tym 4 pożary, 15 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. Od początku roku odnotowano łącznie 1661 zdarzeń.

18.11.2022 - Tczew, ul. Gdańska - wypadek drogowy
Po godzinie trzynastej doszło do wypadku komunikacyjnego dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, zabezpieczeniu pojazdów i przywróceniu ruchu na ulicy. Wskutek zdarzenia jedna osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. W zdarzeniu brały udział dwa zastępy z JRG Tczew.

19.11.2022 - Liniewko - wypadek drogowy
Około godziny 12:20 doszło do wypadku komunikacyjnego dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, zabezpieczeniu pojazdów i przywróceniu ruchu na jezdni. Wskutek zdarzenia dwie osoby zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego i zabrane do szpitali. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew i OSP Swarożyn.

19.11.2022 - Tczew, al. Solidarności - wypadek drogowy

Po godzinie dziewiętnastej doszło do dachowania samochodu osobowego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu pojazdu. Wskutek zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew i OSP Gniszewo.

20.11.2022 - Ropuchy, autostrada A1 - wypadek drogowy
Tuż po godzinie piątej rano doszło do wypadku komunikacyjnego dwóch samochodów osobowych na autostradzie w kierunku Gdańska. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zabezpieczeniu pojazdów. Wskutek zdarzenia jedna osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i zabrana do szpitala. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew, dwa zastępy z JRG Starogard Gdański i jeden zastęp z OSP Pelplin.

Przypominamy, iż zmieniające się warunki pogodowe wymagają ostrożności oraz dostosowania prędkości podczas prowadzenia pojazdów. Pomimo, że w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon na zimowe wszyscy eksperci zgodnie zalecają stosowanie odpowiedniego ogumienia, które znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • veneto_gość

  23.11.2022, 19:36

  nie chce byc nastepny wiec wyszukuje warsztatu a motointegratorze i umawiam sie na zmiane tych opon...

  Odpowiedz
  IP: 82.180.xx1.xx4 
 • Ktoś coś _gość

  24.11.2022, 14:46

  Miasto

  Tak brak zmiany opon to jedno, ale zwróćmy uwagę na nasze miasto, które jak zawsze dało ciała z piaskarkami i zostało zaskoczone przez zimę:)

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx8.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.