"Bezpieczny pieszy". Dzisiaj policyjna akcja na drogach

Kontrola policji, drogówka (fot. KPP Tczew)
Tczew - "Bezpieczny pieszy". Dzisiaj policyjna akcja na drogach
Dzisiaj (08.10) pomorscy policjanci prowadzą działania "Bezpieczny pieszy", których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

8 października na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzą działania "Bezpieczny pieszy", których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Mundurowi zwrócą uwagę na wykroczenia pieszych i wobec pieszych. Zwiększoną liczbę patroli spotkamy w obrębie przejść dla pieszych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków.

- Kierowcom przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pieszym natomiast przypominamy, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet kiedy sygnalizator nadaje kolor zielony. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP w Tczewie.


Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych.


Działania będą trwały od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Należy pamiętać, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem samochodowym mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA