Ochrona zniżek OC - na czym to polega?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Ochrona zniżek OC - na czym to polega?
Ubezpieczenie OC to polisa, do wykupienia której zobligowany jest każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu. Wysokość składki w dużej mierze zależy od wypracowanych zniżek. Sprawdź, jak szybko i skutecznie możesz uchronić się przed ich utratą.

Zniżki OC to najlepszy sposób na znaczne obniżenie wysokości składki - nawet o 60%. Zgodnie z zasadami panującymi w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, kierowcy jeżdżący bezpiecznie i rozważnie mogą otrzymać dodatkowe zniżki za 12 miesięcy bezszkodowej jazdy. Rabaty przyznawane są w oparciu o tzw. tabelę Bonus Malus. 

Kiedy kierowca traci zniżki?

Do utraty zniżek dochodzi wówczas, gdy kierowca prowadzący ubezpieczony pojazd wyrządzi szkodę osobie trzeciej. Może to być np. zderzenie z innym pojazdem, potrącenie przechodnia itp. 


W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci należne odszkodowanie, ale jednocześnie "ukarze" sprawcę odebraniem zniżek. Dobra wiadomość jest taka, że nie dochodzi do wyzerowania rabatów, a jedynie obniżenia wartości. To, jaka zniżka pozostanie, zależy od tabeli Bonus Malus ustalanej indywidualnie przez konkretnego ubezpieczyciela. 

Ochrona zniżek, czyli co?

Ochrona zniżek to dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu kierowca może zachować wypracowane do tej pory rabaty - mimo że spowodował zdarzenie drogowe. Jest to jednak opcja dodatkowo płatna, dlatego nie wszyscy kierowcy decydują się na takie rozwiązanie.

Na czym to polega? Gdy dojdzie do zdarzenia, kierowca z wykupioną ochroną zniżek nie traci rabatów. Szkoda uznawana jest za "niebyłą", dzięki czemu w kolejnym roku właściciel auta będzie mógł uzyskać spory rabat na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Więcej na temat zasady funkcjonowania przeczytasz w artykule dostępnym na stronie https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ochrona-znizek-oc-na-czym-to-polega/

Gdzie kupić OC z ochroną zniżek?

Warto mieć świadomość, że nie wszyscy ubezpieczyciele proponują ochronę zniżek oraz nie wszyscy akceptują tego rodzaju dodatki do umowy. Co to oznacza? Jeśli zakupisz ubezpieczenie w towarzystwie ubezpieczeniowym A - wraz z ochroną zniżek, a w kolejnym roku zakupisz polisę u ubezpieczyciela B, ten drugi niekoniecznie uwzględni wykupiony wcześniej pakiet. Dlatego też najlepiej dwie polisy z rzędu wykupić w tej samej firmie - by mieć pewność, że ochrona zniżek faktycznie zadziała.

Wybierając polisę z ochroną zniżek, weź pod uwagę nie tylko dostępność pakietu, ale również cenę. W przypadku OC nie ma sensu przepłacać. Miej to na uwadze, porównując dostępne możliwości. 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Pic_gość

  13.03.2020, 17:40

  Na

  Wode, ściemniają jak mogą, aby kase wyłudzić, nie dajcie się nabrać??

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.