Pelplin z dofinansowaniem na działania w zakresie ochrony przyrody i edukacji ekologicznej

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Pelplin z dofinansowaniem na działania w zakresie ochrony przyrody i edukacji ekologicznej
W ramach konkursu na zadania z zakresu ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej województwa pomorskiego (edycja 2021) realizowanego przez Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Gmina Pelplin otrzyma dofinansowanie na realizację zadania pn.: "Wspieranie bioróżnorodności i zrównoważonego funkcjonowania ekosystemów poprzez zakładanie łąk kwietnych i montaż wiat przystankowych w Pelplinie w 2022 r." oraz na realizację działania pn.: "Edukacja ekologiczna w Gminie Pelplin w 2022 roku. Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Gminy Pelplin poprzez edukację mieszkańców Gminy, w szczególności dzieci i młodzieży". Na pierwsze z wymienionych zadań Gmina Pelplin otrzyma 29.920 zł, na drugie zaś 47.000 zł.

- Działania podejmowane w ramach powyższych projektów pozwolą na realizację kilku zamierzeń w naszej gminie po raz pierwszy. Stworzony zostanie m. in. tzw. "zielony przystanek", powstanie także łąka kwietna. Realizacja tych działań znakomicie wpisuje się w ogłoszony na 2022 rok patronat dla naszej gminy jako Rok Ekologii, Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Klimatu - powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła. - Serdecznie dziękuję Zarządowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku z Prezesem Szymonem Gajdą i Zastępcą Prezesa Teresą Jakubowską na czele za wsparcie tak cennych przyrodniczo pomysłów. Dziękuję także koordynatorom tychże działań z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Pelplin, w tym Kierownikowi Referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska Annie Ziołkowskiej wraz z całym zespołem - dodał Burmistrz.

Zakładanie zielonych przystanków i łąk kwietnych przyczyni się do odnowy i stabilizacji ekosystemów utraconych na rzecz postępującego przemysłu, infrastruktury budowlanej oraz drogowej. Z kolei, w zakresie edukacji ekologicznej, planujemy warsztaty, konkursy i publikacje w temacie: ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Gminy Pelplin. O wszystkich działaniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  gość_gość

  21.04.2022, 05:28

  zielony interes kwitnie

  W Tczewie co roku, Urząd Miejski płaci prywatnej firmie ponad 3 mln zł na dewastację zieleni. Trawy kosi się pod ziemią, trzeba czy nie trzeba. Drzewa się wycina albo ogołaca z gałęzi.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • +1

  kto tu rządzi_gość

  21.04.2022, 06:32

  Tcew ma prawa wiejskie

  Powiedzmy sobie wprost i powiedzmy prawdę. Władza w Tczewie to miernoty, lenie , ludzie bez wizji , zaangażowania. No czasami coś zrobią medialnie i się pchają na lokalne media jako celebryci , społecznicy, obrońcy jako ci wielcy Czewianie. Po co inwestować w miasto, po co zachęcać , dawać szansę i rozwijać to miasto Zgadzam się ,że za dużo kasy w mieście nie ma, ale jak się ma mało to trzeba MĄDRZE LICZYĆ KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ , a tego tu nie ma. Czasami tu inni piszą o zmarnowanych sumach wydanych na głupie i nietrafione pomysły jakiś nawiedzonych artystów . Zegar w parku to symbol poziomu prezydenta. Ciekawe czy ma takie badziewia w domu. Fontanna na placu Hallera- tyle kasy na wodotrysk jak u starego chłopa po 50, starówka jedno gówno, most tczewski tak promowany przez lata i co świadectwo nieudolności pierdzących w stołki. Ulice co rok naprawiane po każdej zimie...., podobno macie park miejski...widać ,ze wielu z tych urzędników prawie nigdy nie wyjeżdża po za powiat. Może by zrozumieli ,że nieodmalowane żabki i zasrane ławki to nie raj....wieże widokowe nie czynne , wiatrak zgnił już , dworzec autobusowy z tym zadaszeniem porażka. Park Kopernika siedlisko meneli. wiadukty w Tczewie , kto to projektował za amator.Ale teraz modna Ukraina.....oj jeszcze wam odpłacą bandery. http://www.youtube.com/watch?v=XyFX2-EZCWA

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.