Z najmłodszymi o bezpieczeństwie

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Z najmłodszymi o bezpieczeństwie
Tczewska policjantka odwiedziła najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Mundurowa uczyła najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drodze i spędzać czas wolny. Wszystko odbywało się w miłej i wesołej atmosferze.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odwiedziła zerówkowiczów ze Szkoły Podstawowej nr 2.

- Podczas spotkania z maluchami mundurowa opowiadała o bezpiecznym zachowaniu podczas poruszania się po drogach. Dzieci poprzez zabawę z wielką przyjemnością przyswajały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Najmłodsi uczniowie szkoły dowiedzieli się od funkcjonariuszki jak wygląda sygnalizator świetlny dla pieszych oraz co oznaczają poszczególne sygnały na tym urządzeniu. W trakcie spotkania mundurowa podkreślała, że noszenie odblasków zwiększa bezpieczeństwo pieszego na drodze. Dzieci dowiedziały się również kto to jest osoba obca oraz jak należy zachować się w kontakcie z taką osobą. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


W trakcie spotkania policjantka odpowiadała również na pytania zadane przez uczniów. Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo zapadnie w pamięciach dzieci, a przekazane porady pozostaną w ich głowach na całe życie


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  Yeti_gość_gość

  21.04.2022, 07:15

  Nudzą się ci policjanci. Zamiast porządku pilnować bawią się w przedszkolanki. Wychowawczyni pewnie już dawno wytłumaczyła dzieciom jak przechodzić przez jezdnię.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx7 
 • Do Yeti_gość

  21.04.2022, 14:03

  A ty zapewne się nie nudzisz

  Pisząc komentarze w stylu dno....

  Cytuj
  IP: 79.163.xx1.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.