Zamień cztery kółka na dwa - z korzyścią dla siebie i miasta

Rowerem do pracy
Tczew - Zamień cztery kółka na dwa - z korzyścią dla siebie i miasta
"Jazda rowerem poprawia sprawność fizyczną i wydolność organizmu. Wpływa na zwiększenie pojemności płuc i obniżenie "złego" cholesterolu." - wylicza zalety zamiany czterech kółek na dwa oficer rowerowy Tczewa. Jeżdżąc rowerem do pracy możemy też zgarniać nagrody. Wszystko, dzięki trwającej kolejnej edycji konkursu "Rowerem do pracy".

- Dzięki codziennej jeździe rowerem do pracy wpływamy pozytywnie na nasz nastój. Ruch uwalnia endorfiny, hormony szczęścia, które odstresowują, relaksują, sprawiają, że pełni energii i bardziej kreatywni zaczynamy nowy dzień pracy. Użytkowanie roweru to działanie proekologiczne. Auta produkują spaliny, które przyczyniają się do i tak już złej jakości powietrza co przyczynia się do częstszych chorób układu oddechowego. Nie lubicie korków prawda? Uwięzienie w aucie, obawa o to, czy zdążymy do pracy na czas, wielu z nas potrafi wytrącić z równowagi. Tymczasem wybierając rower, możemy w pełni polegać na sobie. - wylicza Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy Tczewa - Ponadto wybierając rower nie mamy problemu z parkowaniem. Rower nie zajmuje dużo miejsca, można przypiąć go prawie wszędzie. I na koniec - oszczędność. Wybierając rower odchodzą nam koszty związane z paliwem i eksploatacją samochodu. Ale jak to wszystko osiągnąć? Zapisz się do konkursu Rowerem do pracy. Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o nagrody, lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków.

W V edycji konkursu, tak, jak w zeszłych latach, przeliczane są wykonane przejazdy i przejechane kilometry na punkty. Uczestnicy za zdobyte punkty mają możliwość zakupu nagród w specjalnym sklepie znajdującym się w profilu użytkownika na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl ( http://www.roweremdopracy.tczew.pl) .

Wśród nagród, dostępne są gadżety rowerowe m.in.: dzwonki rowerowe, pokrowce na siodełko, czy zapięcia do roweru typu U-lock, a także vouchery do lodziarni JASNA, kawiarni Plumkawka, restauracji YOU, Bar Mleczny Kociewiak oraz bilety do kina Helios.

- Dzięki uczestnictwie w konkursie możesz pomóc też innym. Zdobyte punkty można wymieniać na obiady dla osób bezdomnych z Tczewskiej Ogrzewalni. Miejsce to jest prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Tczewskie. Posiłek z Baru Mlecznego Kociewiak dostarczą Tczewscy Kurierzy Rowerowi. - dodaje Pawlikowski.

W konkursie uczestniczą 62 firmy oraz ponad 469 pracowników. Dotychczas uczestnicy przejechali ponad 21 tys. razy, pokonując dystans ponad 134 tys. km. Rejestracja firm i pracowników będzie trwała do końca konkursu czyli do 31 października br.

Konkurs "Rowerem do Pracy" jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych mieszkańców naszego miasta.

Sponsorami konkursu są:

- FLEX
- Salon Rowerowy Bogdan Bondariew
- EATON
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie
- Przewozy Autobusowe GRYF
- Zakład Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o.

Łączna pula nagród wyniosła 18 tys. zł. Dodatkowo, Pan Bogdan Bondariew - właściciel Salonu Rowerowego w Tczewie, został fundatorem głównej nagrody, jaką jest rower o wartości 5,5 tys. zł.

Sponsorów pozyskaliśmy dzięki współpracy z Fundacją To i Co czyli Tczewskimi Kurierami Rowerowymi.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +13

  observeur_gość

  18.06.2021, 14:56

  Władze miasta niech zamienią swoje cztery kólka na jedno - te namalowane na skroni, wszystko odbedzie się z pozytkiem dla miasta i mieszkanców. Jak wam korki doskwierają to zacznijcie robic drogi wszerz a nie zwezacie wszystko do drózki rowerowej, bo jak tak dalej pojdzie to i rowery będą stały w korkach. Wtedy na spaliny swojego chorego filmu nie zwalicie.

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx2.xx5 
 • +7

  adi_gość

  18.06.2021, 17:43

  wydatki

  ciekawy jestem jako podatnik tczewski, ile kosztuje tzw. oficer rowerowy? Ktoś wie?

  Odpowiedz
  IP: 85.128.xx2.xx7 
 • -7

  Lontruz_gość_gość

  18.06.2021, 20:49

  Tylko rowerkiem sie poruszam A oficer dobrze robi robotę i taki gość jest potrzebny

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx3 
 • +2

  Jhhh_gość

  19.06.2021, 09:11

  Przez to lobbowanie roweru nigdy w życiu nie skorzystam z tego środka transportu, ciężko to zresztą nazwać środkiem transportu.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx9.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.