Służby apelują: #NieKłamRatownikom

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Służby apelują: #NieKłamRatownikom
"Wzywasz nas na interwencję...powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy - #NieKłamRatownikom." - apelują służby mundurowe.

Przypominamy, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi.

- Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję będziemy mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie... - mówią mundurowi.

Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.


Plakat akcji powstał w Starostwie Powiatowym w Radomiu

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -2

  Jarek_gość

  26.03.2020, 10:39

  Kłamcie ratowników...a potem zdychajcie...

  Odpowiedz
  IP: 37.249.xx0.xx2 
 • observeur_gość

  26.03.2020, 12:24

  Jak nas okłamiesz to zarazisz innych, ale jak sie przyznasz do chorób towarzyszących (cukrzyca, nadcisnienie etc) to my pomyslimy czy podlączyc cie do repsiratora. Dziękuję, wybiorę swoja wersję, zeby wszyscy byli szczesliwi i podłaczeni.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx2.xx8 
 • Tolek_gość

  26.03.2020, 19:04

  Kłamać

  Bardzo dobrze, że jest próba podniesienia świadomości u potencjalnych chorych. Mam jednak obawę, że i tak znajdą się ,, jachiromózgi,, .Medycy, strażacy, policjanci i inni uważajcie na siebie. Jak takiego mózga ujawnicie, to na kiju takiego jak robi to hycel, a dalej w/g własnej inwencji twórczej.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.