Zwiększona liczba patroli w powiecie tczewskim podczas długiego weekendu

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Zwiększona liczba patroli w powiecie tczewskim podczas długiego weekendu
Przed nami długi weekend majowy. W powiecie tczewskim jak co roku nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych. To już druga majówka, kiedy mamy stan epidemii i nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. W trosce o życie i zdrowie osób, policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują, czy osoby stosują się do wprowadzonych obostrzeń, w tym m. in. nakazu zakrywania twarzy oraz zachowania odstępu od drugiej osoby. Funkcjonariusze zadbają również o bezpieczeństwo na drodze, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Zbliża się długi weekend majowy. To już kolejna "majówka", kiedy walczymy z pandemią koronawirusa, a wprowadzone ograniczenia mają zmniejszyć zachorowalność. Tczewscy policjanci wspólnie z innymi służbami prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się Covid-19. Podczas wspólnych akcji mundurowi kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, pojazdy poruszające się po ulicach miasta, a także zwracają uwagę na osoby przemieszczające się w przestrzeni publicznej pod kątem nakazu zakrycia twarzy oraz zachowania odpowiedniego odstępu od drugiej osoby.

Wspólne działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa kontynuowane będą również w czasie "majówki". W tych dniach na ulicach całego powiatu pojawi się też więcej patroli policyjnych, które zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób poruszających się ulicami miast oraz w gminnych miejscowościach. Ponadto funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych. Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Kierujący, którzy wsiądą za kierownicę po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. W trakcie długiego weekendu majowego funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę także na osiedla mieszkaniowe, lokale oraz parkingi osiedlowe, aby nie doszło tam do włamań i kradzieży.

- Podczas majówki również zachowajmy ostrożność i stosujmy się do obecnych przepisów sanitarnych, gdyż pandemia nadal jest groźna. Mundurowi dla naszego wspólnego bezpieczeństwa będą zwracać szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust. W trosce o życie i zdrowie osób znajdujących się w miejscach większych zgromadzeń policjanci zapowiadają stanowcze reakcje wobec tych, którzy nie będą przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych. W tym miejscu stróże prawa apelują o odpowiedzialność w zakresie przestrzegania obostrzeń i przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny, może skierować wniosek o ukaranie do sądu, a o rażącym łamaniu przepisów może poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Pod bacznym okiem stróżów prawa pozostaje również branża hotelarska oraz restauracje. W trakcie majówki można spodziewać się kontroli, które stróże prawa będą przeprowadzać wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz innych podmiotów uprawnionych do tego typu kontroli.

-
Pamiętajmy, że każdy z nas ma ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Jeżeli liczba zachorowań nadal będzie się obniżała, to nastąpi stopniowe znoszenie zakazów i nakazów. Pamiętajmy również, że policjanci nie walczą z osobami, lecz z pandemią. Dlatego bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń, bo tylko wspólnymi siłami pokonamy koronawirusa! - dodaje policjant.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -5

  podejmij decyzję_gość

  30.04.2021, 15:49

  kto jest za , kto przeciw

  http://www.youtube.com/watch?v=Avg741mmd4U

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • +9

  on_gość_gość

  30.04.2021, 18:13

  od

  Od roku nie widzialem pieszego patrolu zato widzialem jak spia kolo dzialek na czyzykowie kolo starego mostku nad wisla na poligonie kolo starej jednostki acha bulwar tez... no milicjanci komendanci do pracy macie gps.... tylko pies psa nie wyda prawda Zomowcy ktorz bijecie kobiety?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx3 
 • Ewa_gość_gość

  01.05.2021, 20:27

  Urojenia !?

  Pewnie żaden wirus nie wjedzie do Tczewa ?? Możecie spokojnie spać - policja czuwa !!! ????????????????????

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx1 
  -2

  Ewa_gość_gość

  01.05.2021, 20:27

  Urojenia !?

  Pewnie żaden wirus nie wjedzie do Tczewa ?? Możecie spokojnie spać - policja czuwa !!! ????????????????????

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx1 
 • +4

  Grzegorz _gość_gość

  30.04.2021, 18:18

  A co oni mają niby kontrolować skoro jest rządowy zakaz chodzenia do restauracji i barów. Ewentualnie mogą to robić co godzinę pod kościołami ?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx3 
 • +6

  Hegemon_gość_gość

  01.05.2021, 10:54

  A na co te maseczki?

  Noszenie maseczek na dworzu służy jedynie do upodlenia ludzi przez władzę. W Texasie zniesiono wszelkie obostrzenia i nic się nie stało! Tylko że tam każdy ma broń i władza ma to na uwadze.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx2 
 • Sławek EU07_gość_gość

  05.05.2021, 12:52

  Gęstość zaludnienia

  Tylko że Texas to w większości pustynie, więc...

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.