34-latek odpowie za kradzież roweru

(fot. KPP Tczew)
Tczew - 34-latek odpowie za kradzież roweru
Tczewscy kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży roweru. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do miejscowej komendy. Skradziony przedmiot został odnaleziony i powrócił do właścicielki. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 34-latkowi zarzut dotyczący kradzieży, do którego się przyznał. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Tczewscy kryminalni, zajmując się sprawą kradzieży roweru, do której doszło w nocy z 11 na 12 października br. z terenu jednej z klatek schodowych, ustalili i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo.

- Według policyjnych ustaleń sprawca po wejściu na klatkę schodową jednego z bloków ukradł pozostawiony tam rower warty 1500 złotych. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 34-latka do miejscowej komendy. Właścicielka dzień po zgłoszeniu przestępstwa w pobliżu swojego bloku mieszkalnego zauważyła skradziony swój rower, a następnie powiadomiła o tym stróżów prawa, którzy po potwierdzeniu tej sytuacji zwrócili rower właścicielce. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Śledczy przedstawili zatrzymanemu 34-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania popełnił ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.


Policjanci przypominają wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów.

- Zachęcamy do stosowania blokad posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży. Zanotujmy numery fabryczne swojego roweru oraz sfotografujmy go. W przypadku utraty jednośladu mundurowi zarejestrują go w ogólnopolskiej policyjnej bazie danych. Wówczas łatwiej będzie można go odnaleźć, a w przypadku odnalezienia szybko zwrócić właścicielowi. - dodaje Krajewski.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +5

  JSON_gość

  19.10.2020, 14:37

  A teraz przyznać się kto ukradł kilkanaście rowerów MEVO?

  Odpowiedz
  IP: 31.186.xx5.xx4 
 • Mm_gość

  20.10.2020, 00:31

  Rower

  Tczewscy Policjanci cos znaleźli? Albo właściciel sam znalazł sprawcę albo któryś potknął się o niego na chodniku...

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.