Generator linków do płatności - idealne rozwiązanie dla branży usługowej

(fot. mat. prasowe)
Generator linków do płatności - idealne rozwiązanie dla branży usługowej
Zarówno klienci, jak i przedsiębiorcy cały czas zyskują dostęp do nowych rozwiązań ułatwiających płatności online, dokonywanie rezerwacji i inne czynności. Warto zwrócić uwagę m.in. na usługi typu generator linków do płatności, które nieustannie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To szczególnie atrakcyjna propozycja dla hoteli, salonów kosmetycznych, salonów fryzjerskich i innych firm z branży usługowej.

Jak działa generator linków do płatności?

Korzystanie z takiego rozwiązania jest bardzo proste. W pierwszym kroku należy wprowadzić podstawowe informacje: przede wszystkim dane kontaktowe klienta (zazwyczaj e-mail) oraz kwotę transakcji. Następnie wystarczy zatwierdzić wprowadzone dane, a już po chwili klient otrzyma mail z linkiem. Odnośnik w wiadomości przenosi do bramki płatniczej, w której można sfinalizować transakcję. To już wszystko - cały proces zajmuje zaledwie chwilę, zapewniając wygodę i bezpieczeństwo dla obydwóch stron.

Branża usługowa a płatności przez generator linków


W przeciwieństwie do sklepów internetowych, które już od dawna przyjmują płatności online, firmy z branży usługowej przeważnie nie korzystają z dedykowanych platform zakupowych. Z tego względu przyjmowanie płatności internetowych może w tym przypadku często wymagać stosowania dodatkowych, czasami dość skomplikowanych rozwiązań. Zamiast integrowania całkowicie odrębnego systemu warto jednak zastanowić się nad prostszymi, a jednocześnie wygodniejszymi metodami - jedną z nich są właśnie płatności przez wygenerowane linki (pay-by-link).

To odpowiedni wybór wszędzie tam, gdzie potrzebna jest możliwość dokonania rezerwacji czy opłacenia usługi za pośrednictwem internetu. Mowa przede wszystkim o przedsiębiorcach prowadzących salony fryzjerskie, hotele i inne punkty usługowe. W ten sposób można przede wszystkim lepiej zadbać o klientów, którzy dzięki temu nie muszą przygotowywać gotówki i mogą opłacić rezerwację z wyprzedzeniem. Jednym z przykładów takiej usługi jest rozwiązanie SafeLink lub Collect oferowane przez agenta rozliczeniowego eService.

Wygodne płatności w dowolnym momencie

Co istotne, klienci nie muszą dokonywać płatności od razu po otrzymaniu odnośnika do finalizacji transakcji. Usługi często rezerwowane są z dużym wyprzedzeniem - tym samym czas na zapłatę może być dłuższy i tak naprawdę zależny jest od przedsiębiorcy, który oferuje taką usługę. Jest to z pewnością opcja, która może znacznie zwiększyć komfort klienta. Stawiając na takie rozwiązania, przedsiębiorcy mogą liczyć na dostęp do łatwego w obsłudze panelu zarządzania, który umożliwia m.in. określenie czasu ważności linku.

Dodatkowo systemy do obsługi takich płatności umożliwiają, dokonywanie zwrotów czy pobieranie raportów. Sama transakcja może być z kolei wykonana za pośrednictwem kart Visa i Mastercard, systemu BLIK, e-przelewu lub innych rozwiązań do płatności online, takich jak Google Pay czy PayPal.

Generator linków do płatności - szansa na większe zyski dla firmy

W ten sposób można m.in. znacznie zmniejszyć liczbę porzuconych koszyków i nieopłaconych rezerwacji. Dodatkowo usługi tego typu są oferowane przez zaufanych dostawców rozwiązań z zakresu technologii płatności, co pozwala liczyć na wysoki poziom bezpieczeństwa i solidne wsparcie. Wszystko to przekłada się także na większe zainteresowanie ze strony klientów, a także możliwość zapewnienia im wygodniejszej obsługi. Generatory linków do płatności nie bez powodu stale zyskują na popularności - warto zastanowić się nad ich wdrożeniem w każdej firmie, która prowadzi działalność usługową.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...