Policjanci uczyli najmłodszych jak bezpiecznie serfować w internecie

Policyjne spotkanie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci uczyli najmłodszych jak bezpiecznie serfować w internecie
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wraz z przedstawicielami z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni spotkali się z najmłodszymi uczniami dwóch szkół podstawowych. Spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań "Uczę się bezpieczeństwa" w obszarze "Bezpieczny w sieci", podczas których omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni wczoraj przeprowadzili spotkania pn. "Bezpieczny w sieci", które wpisują się w działania profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku "Uczę się bezpieczeństwa". Spotkania odbyły się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 7 w Tczewie.

Podczas lekcji z uczniami policjantka wspólnie z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej mówili o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Przypomniano dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w Internecie. Przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej ostrzegali pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców.- Funkcjonariuszka uczulała dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślała, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie piszą lub mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami - to zapewni im bezpieczeństwo. Podczas lekcji bezpieczeństwa policjantka mówiła również dzieciom, że powinny grać w gry przeznaczone dla ich kategorii wiekowej. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Dzieciom przedstawiony został również film instruktażowy dotyczący bezpiecznych zachowań w Internecie. Na zakończenie spotkań każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobne upominki.

Drukuj
Prześlij dalej