45-letni Mołdawianin usłyszał zarzut zabójstwa

(fot. KPP Tczew)
Tczew - 45-letni Mołdawianin usłyszał zarzut zabójstwa
Dzięki pracy policjantów i prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie 45-letni mężczyzna. Według ustaleń mundurowych sprawca 20 stycznia br. zaatakował nożem 57-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który pomimo przeprowadzonej reanimacji, zmarł. Dotychczas zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na potwierdzenie wcześniejszych podejrzeń śledczych, że związek z tym zdarzeniem ma 45-letni obywatel Mołdawii, który za popełniony tuż przed zabójstwem rozbój na kobiecie, przebywa w areszcie. Funkcjonariusze wczoraj doprowadzili 45-latka do prokuratury, tam usłyszał zarzut dotyczący zabójstwa. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

20 stycznia br. przed godziną 19.00 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że chwilę wcześniej sprawca na terenie jednej z posesji w powiecie tczewskim zaatakował nożem mężczyznę. (O sprawie informowaliśmy tutaj - Nożownik w Rożentalu. Niedługo przed zabójstwem miała mieć miejsce napaść na kobietę )Wysłani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie ustalili, że do domu pokrzywdzonego wtargnął mężczyzna, który zaatakował 57-latka nożem. Po zdarzeniu sprawca uciekł. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł.

- Śledczy na miejscu przestępstwa wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów i prokuratorów dowodów oraz dzięki skrupulatnej i szczegółowej analizie zebranego materiału ustalono, że związek z zabójstwem ma typowany wcześniej przez śledczych 45-letni obywatel Mołdawii, który aktualnie za popełnione inne przestępstwa przebywa w areszcie śledczym. Okazało się, że podejrzewany mężczyzna półtorej godziny przed zabójstwem popełnił przestępstwo rozboju, w którym zaatakował młodą mieszkankę powiatu tczewskiego i ukradł jej telefon. Wówczas policjanci ustalili, że związek z tym rozbojem ma 45-letni obywatel Mołdawii, którego zatrzymali następnego dnia po zdarzeniu. Za ten czyn zatrzymany mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili 45-latka z aresztu śledczego do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący zabójstwa. Po przedstawieniu zarzutów policjanci powtórnie przekonwojowali mężczyznę do aresztu śledczego. Teraz losem obywatela Mołdawii zajmie się sąd.


Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +10

  Alex_gość

  29.03.2019, 15:36

  Gosc

  Kolejny do utrzymania,deportowac sk***............yna,niech siedzi u siebie albo na sybir wysłać.

  Odpowiedz
  IP: 188.66.xx9.xx0 
 • +5

  qq_gość

  29.03.2019, 16:41

  Na dołku niech się chłopaki wyżyją. Później do sądu rozprawa w 24h i deportacja z kraju z zakazem wjazdu dożywotnio

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx3 
 • +1

  Belzedoop_gość

  31.03.2019, 07:47

  Skąd ty się urwałeś???

  "Na dołku niech się chłopaki wyżyją. Później do sądu rozprawa w 24h i deportacja z kraju z zakazem wjazdu dożywotnio"

  Od wymierzania sprawiedliwości mamy sądy, a zk od wykonywania kpw. Czasy średniowiecza dawno się skończyły i mam nadzieję, że bezpowrotnie. Zza ekraniku jesteś mądry. A co, jeśli się okaże po jakimś czasie, że sprawa utkana pod zamówienie, bo naciski były? Patrz dzieje skazanego Tomasza K. - zmarnowane życie i walka o należne milionowe odszkodowanie, wypłacane z budżetu. Czy wówczas złapiesz się za portfel i dołożysz do odszkodowania, a potem spojrzysz w oczy temu człowiekowi ??? Czy wyłączysz kompa (smarta) i pójdziesz wp.....du??? Zanim zaczniesz kłapać wyżyj się nad własnym intelektem, może dojdziesz do bardziej konstruktywnych wniosków. Pzdr. PS. Gdybyś czasami przypadkiem wracając z imprezy "wpadł na dołek" poproś "chłopaków", aby się "wyżyli". I nie zapomnij im podziękować, kłaniając się przy wyjściu.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx1 
 • Śmierć_gość

  31.03.2019, 21:18

  Bez przebaczenia

  Bezwzględna kara smierci, żadne dożywocie zabił kolegi wujka dowody są ostre i nie do podważenia. A siedzieć ma i miesiąc w miesiąc 3000tys na takiego śmiech na sali zastrzyk i mogiła NN.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx2.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA