Recepty Online - Co powinieneś wiedzieć

(fot. mat. prasowe)
Recepty Online - Co powinieneś wiedzieć
E-Recepta to bezpieczne rozwiązanie, które implementowane jest w Polsce od 2020 roku. Gwarantuje anonimowość oraz wygodę. Recepty online cenione są zarówno przez osoby starsze, jak i młodsze. Mają bardzo dużo zalet.

Co można znaleźć na e-Recepcie?

Na elektronicznej recepcie znajdują się informacje tj.:

- dawkowanie,

- nazwa lekarstwa,
- cena leku,
- data ważności elektronicznej recepty,
- dane lekarza, a ponadto data wystawienia elektronicznej recepty.

Recepta online jest bardzo prosta w obsłudze. Pacjent otrzymuje na swój telefon bądź e-mail kod, który należy podać razem z numerem PESEL w aptece. Elektroniczne recepty są cenione nie tylko przez pacjentów, ale też przez lekarzy. Receptę online można uzyskać w placówce stacjonarnej lub online przez np. Medyk Online .

Jak można dostać e-Receptę?

Żeby uzyskać e-Receptę drogą elektroniczną, trzeba najpierw zalogować się do IKP, czyli Internetowego Konta Pacjenta. Kolejno należy wybrać sposób powiadamiania o otrzymanej e-Recepcie. Możliwe jest powiadomienie w formie SMS, e-mail, a także obie opcje na raz. Okazuje się, że w przypadku elektronicznych recept w formie papierowej nie ma wymogu logowania się do systemu IKP. Jedyne, co trzeba zrobić to powiadomić lekarza w czasie wizyty, że wymagana jest elektroniczna recepta w postaci wydruku informacyjnego. Z takiego rozwiązania korzystają głównie osoby starsze. Internetowe Konto Pacjenta to darmowa aplikacja stworzona przez polskie Ministerstwo Zdrowia. Żeby założyć na niej konto, wymagany jest profil zaufany, dzięki któremu zostanie potwierdzona tożsamość pacjenta w systemie. IKP to innowacyjna aplikacja, która stwarza szereg możliwości.

Dlaczego warto korzystać z Internetowego Konta Pacjenta?

IKP to opcja mająca wiele zalet. Dzięki tej aplikacji ma się wgląd do wszystkich otrzymanych e-Recept. Można sprawdzić dawkowanie przypisanych leków oraz sprawdzić dawkowanie lekarstw przepisywanych dla swych dzieci. Ma się też dostęp do pełnej dokumentacji medycznej. Recepta online jest ważna przez 30 dni od momentu wystawienia jej przez lekarza. Jest w pełni bezpieczna. Gwarantuje wygodę oraz anonimowość. System jest w stale udoskonalany. Celem jest zapewnienie pacjentom wygody oraz należytego bezpieczeństwa. System działa w Polsce od 2020 roku i jest niezawodny.

Jak działa system e-Recept?

Pacjent otrzymuje na telefon wiadomość z 4-cyfrowym kodem, który trzeba podać farmaceucie. Do tego należy podać numer PESEL. Dzięki temu farmaceuta może zweryfikować pacjenta. Jest to bardzo bezpieczna i anonimowa metoda. Pacjent otrzymuje elektroniczną receptę na swoją skrzynkę mailową. Dokument zostaje dostarczony w formacie PDF, co jest standardem w obecnych czasach. Farmaceuta może zeskanować kod kreskowy bezpośrednio z telefonu pacjenta bądź innego urządzenia mobilnego. Możliwe jest też ręczne wpisanie kodu do systemu. Oferowany jest też wydruk informacyjny. Dokument ten ma postać papierową. W celu realizacji tego typu e-Recepty farmaceuta skanuje kod kreskowy bądź wpisuje ręcznie 4-cyfrowy kod dostępu razem z numerem PESEL pacjenta, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Pranie mózgu _gość

  30.01.2023, 16:41

  Co poszło nie tak?

  On i ona nie tacy starzy Spotkali się pewnego dnia w wirtualnej sieci Z maseczką na twarzy... I brzydotą już nikt nie szpeci Tylko kto im powie, że mogą maseczkę ściągnąć Tylko czy uwierzą, że rząd lubi ich w głupa ciągnąć.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.