Wszystkie windy na dworcu już po wymianie

Nowe windy na dworcu (fot. Przemysław Zieliński)
Tczew - Wszystkie windy na dworcu już po wymianie

zobacz galerię zdjęć: 3
Na stacji Tczew podróżni korzystają już z nowych wind prowadzących z przejścia nadziemnego na perony nr 2, 3, 4 oraz na osiedle Zatorze. Urządzenia zapewnią wygodny dostęp do peronów dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się, odjeżdżających w kierunku Trójmiasta, Starogardu Gdańskiego, Malborka lub Bydgoszczy.

Windy zastąpiły wyeksploatowane urządzenia. Wyposażone są m. in. w system komunikatów głosowych o poziomie przystanku oraz oznaczenia dotykowe w języku Braille'a obok panelu z przyciskami. To ułatwienie dla osób niewidomych i słabowidzących. Zamontowano kamery do rejestracji zdarzeń oraz system umożliwiający kontakt ze służbami ratowniczymi. Estetykę wind poprawiły przezroczyste drzwi i nowoczesny wygląd kabin. Szyby windowe są wyposażone w wentylację, ogrzewanie oraz energooszczędne oświetlenie typu LED.

Wymiana wind odbyła się w ramach projektu pn. "Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach etap II". Koszt to 520 tys. zł ze środków budżetowych.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają dostęp do kolei na stacjach i przystankach w województwie pomorskim. Od 2020 r. podróżni korzystają z nowych wind na stacjach Miastko i Gdańsk Główny, gdzie dodatkowo zabudowano schody ruchome. Od lipca br. nowe windy prowadzą z przejścia podziemnego na perony stacji Kwidzyn. We wrześniu zostały oddane do użytku dwie windy na stacji Chojnice - na peron nr 2 oraz z nowej części wydłużonego przejścia podziemnego w kierunku dworca autobusowego. W październiku wymieniono windę prowadzącą z przejścia podziemnego na peron nr 2 na stacji Sopot. - mówi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +2

  Zbigniew stonoga_gość

  03.11.2021, 09:15

  Szalety tczewskie

  No i będzie gdzie sikać i wciągać kreske...przyjdą gówniarze. LGBT i LGFT i popiszą wszystko....w tym mieście nic nie jest w stanie wyrywać dłużej czyste i nowe...

  Odpowiedz
  IP: 77.65.xx8.xx2 
 • +3

  Andrew_gość

  03.11.2021, 09:40

  Kamery

  Jak gówniarze zniszczą to nie musimy liczyć na Andrzeja bo są kamery ."Zamontowano kamery do rejestracji zdarzeń"

  Cytuj
  IP: 84.38.xx4.xx8 
  +6

  hejt_gość

  03.11.2021, 10:47

  I po co szczujesz na innych ?

  Cytuj
  IP: 77.103.xx5.xx5 
  +2

  Balbina+Antoska z misiami_gość_gość

  03.11.2021, 12:10

  sortujemy na lepszych i gorszych

  @Zbigniew stonoga, a ty, jak nie z LGBT to zapewno z brazy KK pedofil i bedziesz mazal dlugopisem, tylko uwazaj abys nie zarazil sie homoseksualizmem tak ostrzega ojciec p.Dudy to bylaby dla ciebie podwojna tragedia nie dosc, ze pedofil to jeszcze homo.... trzeba postawic tabliczki ,,Strefa wolna od Zjednoczonej Prawicy,, przykladem moze byc Balbina+Zero obaj panowie byli kiedys razem, niestety teraz pojawil sie u boku Balbiny Pinokio oka z niego nie spuszcza Balbina a Zero, az gotuje sie z zazdrosci to widac i slychac, wiec walczy z praworzadnoscia w sadach i z Unia, ze strachu bo bedzie siedzial, poza tym jest takie przyslowie ,,daj palec to by chcial cala reke,, Zero

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx2 
  +1

  Hmmm_gość

  04.11.2021, 09:54

  Według ciebie lgbt i lgcos tam to grupy które niszczą widne, to ja powiem ze to grupa katolików niszczy i zaszczywa windę

  Cytuj
  IP: 46.15.xx8.xx1 
 • +5

  Egon Kowalski_gość

  03.11.2021, 11:36

  ,,Windy zastąpiły wyeksploatowane..."

  A jakiej to eksploatacji doświadczyły? Oddane w październiku 2011, po wielu miesiącach opóźnienia, w?ęcej przewiozły dzieciaków niż podróżnych z potrzebą skorzystania z tejże. Odliczyć akty wandalizmu i związane z tym wyłączenia, zastanawiam się, czy aż taki bubel zamontowano dekadę temu, czy większą potrzebą było zamontowanie nowych przez firmę szwagra...

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx1 
 • +1

  Windziarz_gość

  03.11.2021, 14:37

  Winda

  Skoro po 10 latach już są wyeksploatowane to co powiedzieć o windach w tczewskich wieżowcach - wg tego przelicznika to te w wieżowcach już dawno powinny być wymienione lub nie nadają się do użytku zwłaszcza że one są częściej używane niż te na dworcu . Tylko patrzeć jak dojdzie do jakiejś tragedii. Jak długo w Polsce będzie dochodzić do takich sytuacji ?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx4.xx8 
 • +3

  pasażerka_gość

  03.11.2021, 13:12

  wymiana wind dla meneli

  Panie Przemysławie wymiana wind na terenie obiektu dworca nic nie zmieni dopóki menelstwo tam zamieszkuje . Windy w nocy to noclegownia dla meneli , alkoholików z zaburzeniami oraz złodziei. O tym PAN W PUBLIKACJI O WINDACH nie wspomniał jak również o całym pasażu należącym do PKP PLK SA .że pod ławkami kałuże moczu od śmierdzieli , gdzie tu utrzymanie czystości zachowanie reżimu sanitarnego przede wszystkim bezpieczeństwa dla podróżnych.Kto w tej strukturze jest odpowiedzialny za ten stan utrzymania bezdomnych w tym obiekcie. Biuro komunikacji ,którego PAN reprezentuje mija się z stanem faktycznym wymienione windy za chwilę będą zasmrodzone bo nocleg w nich mają menele.WSTYD DLA PKP ,ŻE NIE RADZI SOBIE z elementem ,który negatywnie działa na wizerunek tego obiektu od kilku lat i nadal.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx6.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.