Kaśka Sochacka na scenie CKiS

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
17
12.2021
Piątek
Tczew - Kaśka Sochacka na scenie CKiS
Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Pochodzi z Pradeł. Jak większość dziewcząt urodzonych w latach 90-tych śpiewa od dziecka.


17 grudnia 2021 godz. 20.00
Sala Widowiskowa CKiS
BILETY: 60 (Karta Mieszkańca Tczew) / 120 zł

 
W 2019 roku ukazała się debiutancka EPka Kaśki - "Wiśnia". Pierwszym singlem była piosenka o tym samym tytule, która swoją premierę miała w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. W styczniu 2020 roku na zaproszenie Piotra Stelmacha wystąpiła również podczas Offensywy De Luxe w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu Trójka.
  
W 2021 roku Kaśka wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. 
 
Debiutancki albumu Kaśki Sochackiej "Ciche dni" ukazał się 26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) - tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza ("Bumerang") i jego drugiej płycie ("Mój dom"). Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych.
 
Wszystko zaczęło się od "Wiśni". Znaczy zaczęło się dużo wcześniej - i o tym opowiada Kaśka w swoim "Love Story", które dołączone będzie do płyty - ale to "Wiśnia" nadała sprawom tempo. To było jak kula śniegowa - Piotr Stelmach i jego audycja, później Kortez - jego wersja numeru i występy gościnne na jego koncertach, pierwsze miejsce LP3 przez 4 tygodnie z rzędu - wszystko działo się bardzo szybko i przerosło nasze oczekiwania. Ludzie kibicowali, chcieli pomóc, dołączyć się - i tak spontanicznie pojawiło się na płycie kilku znakomitych gości.
 
Kaśka i Olek świetnie się bawili w studiu i zupełnie niepostrzeżenie przygotowali materiał, który wszystkich urzekł. Tę radość i brak napięcia słychać na płycie, mimo, że w tekstach gdzieniegdzie pobrzmiewa nutka szlachetnego smutku.
 
Płyta "Ciche dni" opowiada o kolei rzeczy w związku, o pętlach jakie zataczamy, naszych największych obawach, o kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą. Opowiedziana z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę. Historia, to scenki z życia związku przedstawione z lekkością i dystansem świadomego, pogodzonego ze wszystkim człowieka.
 
Edycja limitowana płyty "Ciche dni" zawiera dodatkowy krążek, na którym znalazły się wcześniej wydane utwory Kaśki, między innymi "Śnie", "Zachody" czy "Jeszcze", które promują nowy serial na antenie TVN "Tajemnica zawodowa" oraz piosenki w innych wersjach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  abc_gość_gość_gość_gość_gość

  16.12.2021, 11:56

  120 zł bilet wstępu, a z kartą mieszkańca 60 wow. Nie wiem co mnie bardziej denerwuje czy cena biletów bardzo drogie, czy różnica w cenie dla tych wybranych. Chyba będzie trzeba rozstawić szlabany dla tych co chcą wyjechać za tczew ;-)

  Odpowiedz
  IP: 46.215.xx4.xx8 
 • +2

  qq_gość

  16.12.2021, 12:23

  i jeszcze płoty dla zaszczepionych i nie....

  Cytuj
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • serio??_gość

  16.12.2021, 12:24

  serio??

  Takie były ceny biletów w tym roku w Sopocie... "Sprzedaż biletów dostępna online na tnij.tcz.pl/?u=b6a260 oraz stacjonarnie w Kasie Opery Leśnej (Sopot, Moniuszki 12) otwartej codziennie w godzinach 10.00-18.00. Mamy specjalną pulę biletów w cenie 40 zł, kto pierwszy, ten lepszy! Standardowa cena biletu: 60 zł."

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA