Poczta Polska: nie daj się oszukać, nie sprzedajemy niedoręczonych przesyłek

(fot. mat. prasowe)
Poczta Polska: nie daj się oszukać, nie sprzedajemy niedoręczonych przesyłek
CERT Poczta Polska ostrzega przed najnowszą kampanią wycelowaną w klientów poczty. Oszuści podszywając się pod narodowego operatora pocztowego, oferują "możliwość zakupu" palet z przesyłkami, które nie zostały doręczone i rzekomo zalegają w magazynach.

Informacja jest przekazywana poprzez media społecznościowe, głównie przez Facebook. Zawiera krótki opis, zdjęcia obrazujące przesyłki paletowe z logo Poczty Polskiej, kusząc atrakcyjną ceną.

Przykładowe ogłoszenie prezentujemy w załączniku.

CERT Poczta Polska podjął już kroki mające na celu zablokowanie tej kampanii phishingowej.


- Prosimy o zachowanie czujności w działaniach podejmowanych w sieci, szczególnie gdy oferta, z której chcemy skorzystać jest niezwykle atrakcyjna lub jesteśmy proszeni o podanie szerokiego zakresu danych. - mówi Daniel Witowski rzecznik prasowy Poczty Polskiej.


Jednocześnie przypominamy:

Jeśli do Ciebie została skierowana wiadomość, w której nadawca podszywa się pod Pocztę Polską lub trafiłeś na stronę podszywającą się pod Pocztę Polską lub którąś ze spółek z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej - niezwłocznie przekaż tę informację do zespołu CERT Poczta Polska - na adres mailowy: incydent@poczta-polska.pl .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Śledzik z Koloni_gość

  26.05.2023, 08:29

  Gdzie są zamówione przeze mnie palety? Kiedy otrzymam?

  Odpowiedz
  IP: 212.102.xx0.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.