Konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu Gardeja - Kolnik

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu Gardeja - Kolnik
Operator gazociągów przesyłowych Gaz-System S.A. zaprasza na konsultacje społeczne w związku z budową gazociągu Gardeja - Kolnik. Dla mieszkańców gminy Tczew spotkanie odbędzie się 17 września br. w godzinach 9.00-17.00 w świetlicy wiejskiej w Rokitkach.

Harmonogram pracy punktów konsultacyjnych:
- 17.09.2021 r. (piątek) g. 9.00 do 17.00 Gmina Pszczółki, Gmina Tczew, Gmina Subkowy
Miejsce konsultacji: Świetlica przy ul. Kasztanowej 24, Rokitki
- 29.09.2021 r. (środa) g. 9.00 do 17.00 Gmina Kwidzyn, Gmina Gardeja
Miejsce konsultacji: Urząd Gminy Kwidzyn, sala nr 22, ul. Grudziądzka 30, Kwidzyn

- 6.10.2021 r. (środa) g. 9.00 do 17.00 Gmina Gniew, Gmina Pelplin
Miejsce konsultacji: Stowarzyszenie CAG, Pl. Grunwaldzki 45, Gniew


Cel:
Przekazanie informacji na temat projektowanego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Gardeja - Kolnik oraz zebranie uwag i wniosków dotyczących inwestycji.


Opis przedsięwzięcia:
Gazociąg Gardeja - Kolnik o długości około 86 km, średnicy 1000 mm stanowi część lądową programu FSRU. Gazociąg będzie przebiegał przez siedem gmin w województwie pomorskim: Pszczółki, Tczew, Subkowy, Pelplin, Gniew, Kwidzyn i Gardeja.
Nowy gazociąg zapewni możliwość odbioru dodatkowego wolumenu gazu pochodzącego z terminalu FSRU, planowanego w rejonie Zatoki Gdańskiej. Realizacja inwestycji wpłynie na poprawę przepustowości polskiego systemu przesyłowego i tym samym przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Inwestycja posiada status "Projektu o znaczeniu wspólnotowym" ("Project of Common Interest").


Zakres przekazywanych informacji:
- Prezentacja trasy, zakresu i harmonogramu projektu;
- Informacje na temat podstaw prawnych realizacji inwestycji; procedury wypłaty odszkodowań;


Uczestnicy spotkania:

Konsultacje są dedykowane wszystkim interesariuszom inwestycji. Z uwagi na obowiązujący na terenie kraju stan pandemii COVID-19 oraz chęcią zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego konsultacje będą prowadzone indywidualnie. W szczególności zapraszamy właścicieli nieruchomości, przez tereny których będzie przebiegała planowana trasa gazociągu.

Udział w konsultacjach oznacza akceptację Regulaminu Konsultacji Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. dla osób uczestniczących w Konsultacjach społecznych w związku z realizacją projektu budowy gazociągu Gardeja - Kolnik, który stanowi integralną część niniejszego zaproszenia.


Składanie pytań/wniosków:
Wszelkie uwagi i pytania dotyczące projektu można przesyłać w terminie 7 dni od daty organizacji Konsultacji Społecznych na adres poczty elektronicznej: komunikacja.gdansk@gaz-system.pl oraz na adres: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Gdańsku, Wałowa 47, 80-858 Gdańsk dopiskiem "Konsultacje Gardeja - Kolnik".
Więcej informacji o inwestorze i projekcie znajdą Państwo na stronie: https://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/gardeja-kolnik/

Drukuj
Prześlij dalej