Przedostatni weekend wakacji. Co przygotowano?

Festiwal In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (fot. mat. prasowe)
Tczew - Przedostatni weekend wakacji. Co przygotowano?
To już przedostatni weekend wakacji. Sprawdź, co będzie się działo w Tczewie i okolicach.

Tczewskie Dożynki Działkowe

Prezydent Tczewa oraz Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Tczewie i Lubiszewie zapraszają do udziału w XXVII Tczewskich Dożynkach Działkowych.

Impreza odbędzie się 24 sierpnia na Bulwarze Nadwiślańskim.


Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 mszą św. w intencji działkowców - w kościele św. Józefa w Tczewie. Następnie działkowcy przejdą ulicami Tczewa na Bulwar Nadwiślański, przy akompaniamencie zespołu TORPEDA.

Festyn na bulwarze rozpocznie się o godz. 16.30.

Ogrody działkowe z Tczewa i Lubiszewa przygotują stoiska z plonami. Będzie okazja nabyć cebulki i sadzonki, a także środki ochrony roślin i narzędzia ogrodnicze i wyroby pszczelarskie. Stoisko będzie miało koło gospodyń wiejskich ze Szczerbięcina, straż miejska, straż pożarna. Będzie okazja podziwiać gołębie ozdobne. Na dzieci czekać będzie strefa malucha, jazda konna, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków.

Na scenie wystąpią:

16.45 - Bernard Dornowski Ex Czerwone Gitary
17.30 - Cristo Dance
18.00 - Gdańska Orkiestra Ogrodowa
Zakończenie dożynek - ok. godz. 19.00

Festiwal In Memoriam

Organizatorzy In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego po raz kolejny zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu - 24 sierpnia (sobota). To już po raz XVIII możemy spotkać się z najróżniejszymi interpretacjami twórczości frontmana Republiki w jego rodzinnym mieście. Tczew wypełnią dźwięki i słowa napisane przez Grzegorza Ciechowskiego.

PROGRAM In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

24 sierpnia, godz. 17:30

BIAŁO-CZARNA PARADA ulicami tczewskiej starówki.

Początek parady pl. św. Grzegorza, przemarsz ulicami: Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego na pl. J. Hallera. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa "Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka".

24 sierpnia, godz. 18:30

Koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera.

Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, Piotr Bukartyk), Sztywny Pal Azji.

W sobotę, 24 sierpnia o godz. 17:30, rozpocznie się biało-czarna parada. Mieszkańcy Tczewa i przyjezdni przejdą ulicami Starego Miasta z pl. św. Grzegorza (przemarsz ul. Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego) na pl. Hallera. Parada ma charakter otwarty. Może w niej wziąć udział każda osoba, grupa osób, organizacja, instytucja, firma. Mile widziany jest udział dzieci z rodzicami lub opiekunami itd. Uczestnicy parady w swej kreacji wykorzystają kolory czarny i biały. W ten sposób nawiążą do wizerunku scenicznego "Republiki" i Grzegorza Ciechowskiego. Emblematem, logotypem w/w artystów były ukośne biało-czarne pasy. Osoby biorące udział w paradzie mogą przygotować różne animacje, grupowe przebrania, scenki rodzajowe, tańce, śpiewy, które będą prezentować podczas przejścia ulicami Tczewa. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa "Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka".

24 sierpnia (sobota), godz. 18:30 odbędą się koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera. Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, PIOTR BUKARTYK), SZTYWNY PAL AZJI.

Więcej informacji o In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego: www.festiwalciechowskiego.pl , https://www.facebook.com/festiwalciechowskiego/

Festiwal od 2002 roku organizuje w Tczewie Józef Golicki - kolega artysty z czasów szkolnych.

Serdecznie zapraszamy do Tczewa, udział we wszystkich przedsięwzięciach festiwalowych jest bezpłatny!
Święto Pieczonego Ziemniaka

Gmina Tczew zaprasza na Święto Pieczonego Ziemniaka.

Szczegóły na plakacie:Drukuj
Prześlij dalej