Mobilizujemy posiłki - zbiórka żywności online dla uchodźców z Ukrainy

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Mobilizujemy posiłki - zbiórka żywności online dla uchodźców z Ukrainy
1 marca Banki Żywności uruchomiły charytatywny sklep online na www.zbiorkazywnosci.pl, w którym zbierane są środki pieniężne. Celem zbiórki jest zakup żywności i środków czystości dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie, aby zapewnić im godne warunki pobytu w Polsce.

Wojna i przemoc zawsze najmocniej uderzają w ludność cywilną, która zostaje pozbawiona dostępu do podstawowych środków do życia - żywności, ciepłych ubrań czy środków czystości - i jest zmuszona do ucieczki ze swoich domów. ONZ szacuje, że w wyniku całego konfliktu zbrojnego ta liczba może sięgnąć nawet 4 milionów osób.

Wiele osób przekracza granicę z Polską i szuka u nas schronienia. Każda z nich potrzebuje wsparcia i opieki, w tym w podstawowej formie - żywności i środków czystości. W tym celu Banki Żywności uruchomiły charytatywny sklep online na stronie www.zbiorkazywnosci.pl.

- Wojna, która toczy się w Ukrainie, to koszmar dla milionów ludzi i wielki sprawdzian solidarności dla nas, dla Polaków. Jestem przekonana, że staniemy na wysokości zadania. Banki Żywności od pierwszego dnia angażują się w akcje pomocowe i lokalne inicjatywy, a zbiórka żywności online to działanie, w które chcemy zaangażować wszystkich Polaków - mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Zbiórka działa jako sklep online www.zbiorkazywnosci.pl , gdzie można kupić wirtualny koszyk dla potrzebujących. Jest to rodzaj skarbonki - dzięki zebranym środkom to Banki Żywności zajmą się zakupem niezbędnych produktów. Sklep online działa od 1 marca.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Obywatel RP_gość_gość_gość_gość

  03.03.2022, 20:08

  ????

  Bardzo chętnie bym pomógł, ale dowiedziałem ze od kwietnia znowu wzrośnie mi rata kredytu o 300zl. Zastanawiam się gdzie jest nasz miłosierny kościół. Jakos umknęło mi żebym słyszał Gądeckiego, Jedraszewskiego o przekazaniu pomocy Ukrainie. Nagle cisza a tak aktywnie zawsze uczestniczą w życiu Polaków.

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.