Wypadki i kolizje na drogach Kociewia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Wypadki i kolizje na drogach Kociewia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 23.09.2019 roku do 29.09.2019 roku zanotowano łącznie 19 zdarzeń, w tym 6 pożarów,  11 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

25.09.2019r - Tczew, Al. Solidarności - wypadek drogowy

Na miejscu zastano wypadek autobusu marki SETRA z samochodem osobowym marki BMW serii 5. Autobusem podróżowało 56 osób w tym 51 dzieci. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące samochodem osobowym, które zostały przetransportowane do szpitala. Po sprawdzeniu stanu psychofizycznego dzieci nie stwierdzono u nich obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy z JRG w Tczewie.

27.09.2019r - Swarożyn, Autostrada A1 - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych marki Triumph Herald oraz Fiat Tipo. W wyniku zdarzenia 1 osoba została ranna. Działania straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu z jezdni rozbitych części pojazdów i rozlanych płynów eksploatacyjnych. W usuwaniu skutków wypadku brały udział zastępy z JRG w Tczewie, posterunku JRG w Pelplinie oraz OSP w Swarożynie.

28.09.2019r - Kolonia Ostrowicka, DK 91 - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie samochodu osobowego marki Dacia Duster oraz motocykla Suzuki DL 650. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący jednośladem. Działania straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych. W usuwaniu skutków wypadku brały udział zastępy z JRG w Tczewie oraz OSP w Kolonii Ostrowickiej.

28.09.2019r - Tczew, ul. Bałdowska - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych marki Peugeot oraz VW Polo. W wyniku zdarzenia 1 osoba została ranna. Działania straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych. W usuwaniu skutków wypadku brały udział zastępy z JRG w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej