36 strażackich interwencji w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 36 strażackich interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 24.06.2019 roku do 30.06.2019 roku zanotowano łącznie 36 zdarzeń, w tym 2 pożary, 30 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


24.06.2019r. - Bielawki A1 - pożar naczepy.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano palącą się naczepę samochodu ciężarowego. Działania polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych na paląca się naczepę. W działaniach brały udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z PJRG Pelplin, 2 zastępy z OSP Morzeszczyn, 1 zastęp z OSP Pelplin.

24.06.2019r. - Tczew ul. Bałdowska - wypadek samochodowy.

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych. Na skutek zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii pojazdów. W likwidacji skutków zdarzenia udział brały 4 zastępy z JRG Tczew.


30.06.2019r. - Narkowy ul. Tczewska - wypadek samochodowy.

Na miejscu zdarzenia zastano jeden pojazd stojący na drodze, a drugi ok 50 metrów w polu. W jednym z pojazdów był zakleszczony kierowca natomiast w drugim pojeździe były 3 osoby którym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ogólnie w wyniku wypadku poszkodowanych było sześć osób. Do jednej z poszkodowanych wezwano LPR. Odłączono akumulatory w samochodach, usunięto płyny eksploatacyjne oraz sprzątnięto jezdnię z resztek porozbijanej karoserii. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew oraz po jednym zastępie z OSP Subkowy i OSP Gorzędziej

30.06.2019 - Ropuchy A1 - wypadek samochodowy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pojazd osobowy po dachowaniu znajdujący się około 10 m od pasa jezdni. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na zaopatrzeniu poszkodowanych wraz z będącym na miejscu Zespołem Ratownictwa Medycznego. W likwidacji skutków zdarzenia udział brał 1 zastęp z JRG Tczew, 1 z Posterunku JRG Pelplin oraz 1 z OSP Pelplin.

Drukuj
Prześlij dalej