"Celowe działanie mogło doprowadzić do katastrofy". Ktoś na torach rozłożył stare opony

Tory (fot. Tcz.pl)
Tczew - "Celowe działanie mogło doprowadzić do katastrofy". Ktoś na torach rozłożył stare opony
Na magistrali kolejowej w rejonie dawnego poligonu ktoś położył na torowisku opony. "Celowe działanie mogło doprowadzić do katastrofy" - podkreślają tczewscy strażacy.

Do zdarzenia doszło w środę, 2 czerwca, w rejonie ulicy Poligonowej.

- Na miejscu zdarzenia zastano cztery opony samochodowe leżące na torach kolejowych. Celowe działanie mogło doprowadzić do katastrofy w ruchu kolejowym. Działania straży polegały na usunięciu opon z torowiska. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew. - informują strażacy z Tczewa.


Linia, która przebiega w rejonie dawnego poligonu to magistrala kolejowa, z której korzystają składy towarowe, a nie ruch pasażerski. To linia numer 131 łącząca Tczew z ośrodkami przemysłowymi na Śląsku.


Mundurowi apelują, by omijać takie miejsce jak torowiska - niestety, nie zawsze takie apele trafiają do rozsądku, szczególnie młodych ludzi. Zdarzały się już historie nastolatków, którzy układali na torach "zapory" z kamieni. Kończyło się to zarzutami spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Sprawy rozpatrują Sądy Rodzinne, a dodatkowo kolej może obciążyć rodziców nieletnich kosztami, które wynikły z powodu wstrzymania ruchu pociągów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -4

  Hmmm_gość

  08.06.2021, 10:47

  Minął tydzień...

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xxx 
 • Sławek EU07_gość

  09.06.2021, 15:10

  Subkowy

  To stare zdjęcie sprzed modernizacji linii 131 na odcinku Tczew - Subkowy.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.